Mateusz Taciak liderem BGŻ ProLigi

Po rozegranych wyścigach Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, przeprowadzonych w dniach 19-23.06 br. w Sobótce, liderem kolarskiej BGŻ ProLigi został kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Mateusz Taciak.

Dla rywalizacji w kolarskiej BGŻ ProLidze Mistrzostwa Polski miały znaczący wpływ, gdyż wyścig ze startu wspólnego miał kategorię SUPER, co oznaczało, że pierwsza dziesiątka na mecie punktowała podwójną ilością punktów. Najwięcej punktów, w ilości łącznej 110, zgromadził Michał Kwiatkowski, który za pierwsze miejsce w wyścigu ze startu wspólnego zdobył 80 punktów i 30 punktów za 2. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, co pozwoliło mu „wskoczyć” na 4.miejsce klasyfikacji generalnej. Kolejne 50 punktów „dorzucił” do swojego dorobku Łukasz Bodnar i zajmuje w generalce drugie miejsce. Liderem cyklu po Mistrzostwach Polski został Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który za zajecie 3.miejsca w jeździe indywidualnej na czas powiększył swój dorobek o 25 punktów i z 224 punktami przewodzi BGZ ProLidze. O 78 punktów wyprzedza Łukasza Bodnara (Bank BGŻ Team) i o 111 punktów Kamila Gradka z BDC MarcPol.

Już 26 czerwca rusza kolejny wyścig cyklu – Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, który posiada kategorią SUPER, więc mogą nastąpić kolejne zmiany w klasyfikacji BGŻ ProLigi.

Klasyfikacja generalna cyklu po wyścigach Mistrzostw Polski.