Aktualności

Mateusz Taciak przed czwartym występem w Tour de Pologne

Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) od kilku lat jest filarem Reprezentacji Polski lub swojej drużyny w składzie na Tour de Pologne. Kolarz z Kórnika po raz czwarty w karierze wystąpi w naszym narodowym Tourze.

Taciak to wszechstronny zawodnik, który bardzo dobrze jeździ na czas i dobrze spisuje się w górach. W przeszłości ścigał się we Francji, gdzie był jednym z najlepszych amatorów.

“Już czwarty raz z rzędu pojadę Tour de Pologne. Zostałem powołany do składu za dobrą dyspozycję – tak jak co roku, bo to zbyt ciężki i ważny wyścig by miało być inaczej. Dziękuję za to Piotrowi Wadeckiemu, że po raz kolejny wierzy we mnie. Dziękuję rownież naszym sponsorom, firmie CCC – Panu Dariuszowi Miłkowi, Telewizji Polsat oraz Gminie Polkowice za możliwość jaką mi dają w dalszym rozwoju sportowym.”, powiedział dla portalu naszosie.pl 28-letni zawodnik.

“Przypuszczam, że moje zadania podczas 69. edycji TdP będą takie jak w poprzednich startach. Na każdym etapie będę zabierać się w ucieczki i walczyć o koszulkę aktywnego oraz pomagać naszym liderom, “Rutkowi” i “Huzarowi”, dodał.

Taciak nie wybiega w przyszłość i nie nastawia się któryś z konkretnych etapów. Swojej szansy będzie szukał podczas wszystkich odcinków. “Nie mam jakiegoś upatrzonego etapu. W moim przypadku każdy będzie wyglądał podobnie, bez względu na to czy będzie płasko czy po górach”, opowiadał były, trzykrotny brązowy medalista MP w jeździe na czas.

Jeśli chodzi o jego przygotowania do wyścigu dookoła Polski, to podopieczny Piotra Wadeckiego nie będzie już brał udziału w żadnym starcie, przed docelową imprezą sezonu. Były zawodnik Mroza wybiera się teraz w góry, by tam potrenować na podjazdach.

Mateusz Taciak w tym sezonie zajął m.in 3. miejsce w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i zajął 4. miejsce w czasówce podczas Mistrzostw Polski, gdzie przegrał jedynie z braćmi Bodnar oraz Michałem Kwiatkowskim.

 

źródło: www.naszosie.pl