Mateusz Taciak zwycięża w Wołominie

Zwycięzcą Memoriału Stanisława Królaka został zawodnik CCC Polsat Polkowice, Mateusz Taciak. Pokonał Mateusza Komara (BDC) i kolegę klubowego, Sylwestra Janiszewskiego.

W niedzielę, w godzinach wieczornych, w Wołominie został rozegrany III Memoriał im. Stanisława Królaka, wybitnego zawodnika lat 50-tych, pierwszego zwycięzcy Wyścigu Pokoju w 1956 r.

Podczas kryterium, na stracie którego stanęli zawodnicy z polskich ekip zawodowych: BDC, BGZ Team, CCC Polsat Polkowice oraz zawodnicy z klubów amatorskich, kolarze mieli do pokonania dystans 60 kilometrów. Trasa prowadziła uliczkami wokół Rynku w Wołominie, na 1200 metrowych rundach, które kolarze pokonywali 50 razy.

Bardzo skuteczną jazdę zaprezentowali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, a w szczególności, zwycięzca zakończonego w sobotę wyścigu Dookoła Mazowsza, Mateusz Taciak. Jadąc samotnie przez kilka rund, „nazbierał” sporo punktów do klasyfikacji końcowej kryterium co pozwoliło mu zostać zwycięzcą kryterium.

Dobrze się spisał kolega klubowy Mateusza, Sylwester Janiszewski, który toczył zacięty bój o punkty z kolarzem ekipy BDC MarcPol, Mateuszem Komarem.

Ostatecznie drugie miejsce na podium kryterium zajął Mateusz Komar (BDC) a trzecie, Sylwester Janiszewski.

Klasyfikację drużynową kryterium wygrała ekipa CCC Polsat Polkowice.