Mateusz Taciak zwycięzcą wyscigu Dookoła Mazowsza

Mateusz Taciak z ekipy CCC Polsat Polkowice został zwycięzcą 55. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. Jazdę indywidualną na czas, która była ostatnim etapem wyścigu, wygrał Vitaliy Popkov z ekipy ISD Lampre.

Jazda indywidualna na czas w Szydłowcu była ostatnim akcentem rywalizacji kolarzy podczas wyścigu Dookoła Mazowsza. Kolarze mieli do pokonania dystans niespełna 20 kilometrów na trasie, która do nawrotu prowadziła lekko pod górkę i pod wiatr, natomiast trasę powrotną pokonywano z prędkością ponad 50 km/godz. Średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 46,73 km/godz.. Dużym utrudnieniem było prażące słońce i wyjątkowo wysoka temperatura sięgająca 35 stopni Celsjusza.

Walka o ostateczne zwycięstwo w wyścigu rozegrała się wśród grupy 20 kolarzy którzy podczas 1. etapu wyścigu uzyskali 11 minutowa przewagę nad peletonem. Wśród tej grupy znajdowało się wielu dobrych zawodników specjalizujących się jeździe na czas. Najlepszym z nich okazał się Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) który ukończył czasówkę na trzeciej pozycji zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas został Vitaliy Popkov z ekipy ISD Lampre, który trasę czasówki, długości 19,6 kilometra pokonał w czasie 25 min. 10 sek. O 5 sek. pokonał drugiego na mecie, kolarza Reprezentacji Polski U-23, Mateusza Nowaka i o 9 sek. Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice).

Mateusz Taciak na trasie czasówki.

Bardzo dobry, czwarty czas przejazdu, uzyskał kolejny zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, aktualny mistrz Bułgarii w jeździe na czas, Nikolay Mihaylov, który tym samym awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Podium czasówki: Nowak (IIm.), Popkov (Im.) i Taciak (IIIm.)