Aktualności

Matysiak 14. w Memoriale Hanryka Łasaka

Po sprincie z peletonu Bartłomiej Matysiak zajął 14.miejsce w wyścigu UCI 1.2, Memoriale Henryka Łasaka.

Polska jednodniówka rozgrywana była na pagórkowatej rundzie wokół Suchej Beskidzkiej. Przed kolarzami było 167 kilometrów, a w końcówce znajdowały się jeszcze dwie mniejsze okrążenia z krótkim wzniesieniem.

Na wstępie rywalizacja rozgrywała się według typowego scenariusza dla polskich wyścigów. Dochodziło do licznych prób odjazdu, ale wszystkie były kasowane przez peleton. W końcu od stawki odskoczyła czwórka Marcin Karbowy (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Wojciech Franczak 9Hurom De Rosa Rybnik), Justas Beniusis (Staki-Baltik Vairas Cycling Team) i Juras Bellan (Dukla Banska Bystrica).

Peleton nie miał zamiaru ułatwiać sprawy uciekinierom i pozwolił im na uzyskanie przewagi na poziomie 3:20. Dodatkowo ucieczka musiała sobie później radzić w trójkę, gdyż mniej więcej w połowie dystansu odpadł z niej Beniusis.

Zgodnie z oczekiwaniami prowadzący nie zdołali odeprzeć pogoni peletonu i zostali schwytani 45 kilometrów przed metą. Później dochodziło jeszcze do wielu ataków, m.in. w wykonaniu Jarosława Marycz, ale ostatecznie o wszystkim zadecydował masowym sprint.

Wygrał go Paweł Franczak (Verva ActiveJet), pokonując Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji) i Artura Detko (Domin Sport). Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, był Bartłomiej Matysiak, który zajął 14.lokatę.