Aktualności

Matysiak 7. w Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic

Bartłomiej Matysiak zajął 7.lokatę w Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic, a Josef Cerny jechał w ucieczce dnia.  

Trasa w Czechach uwzględniała osiem, 21-kilometrowych, pagórkowatych rund wokół miejscowości Nachod (łącznie 168km). Znajdowała się ona tuż przy granicy z Polską.

Już w pierwszej fazie rywalizacji na czele utworzyła się silna, 7-osobowa grupka. Był w niej kolarz CCC Sprandi Polkowice, Josef Cerny, a także Jan Kovar, Michael Kukrle (obaj Whirlpool Author), Karel Hnik, Jiri Polnicky, Adam Stachowiak (wszyscy VERVA ActiveJet Pro Cycling Team) oraz Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji).

Ucieczka ta wypracowała przewagę dochodzącą do 5 minut, jednak peleton postanowił zredukować ten dystans i 80 kilometrów przed końcem różnica wynosiła poniżej 2 minuty.

Ok. 25 kilometrów przed metą na atak z czołówki zdecydowała się trójka Rutkiewicz, Polnicky i Kukrle. Pozostali uciekinierzy, łącznie z Cerny’m zostali wchłonięci przez grupę pościgową.

Polsko-czeskie trio zdołało utrzymać prowadzenie do samej mety, choć wpadło na metę rozsypane. Na finałowym okrążeniu na solo ruszył Rutkiewicz i jego akcja okazała się skuteczna. Wjechał na „kreskę” samotnie, przed Polnicky’m, a trzeci był Kukrle.

Bartłomiej Matysiak ukończył zmagania jako pierwszy z „pomarańczowych”. Zajął 7. miejsce. W tej samej grupce przyjechał też Michał Paluta, który był 12.