Aktualności

Matysiak: ”Nikt nie mówił, że będzie lekko”

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), który zajął 5. miejsce w Clasica de Almeria (kat. 1.1) ma już za sobą 16 startów w tym sezonie. Ekipa rozpoczęła sezon wyścigiem w Malezji, ale z wiadomych przyczyn start ten należy traktować treningowo.

Popularny „Matys” po Malezji poleciał do Portugalii, gdzie jak sam uważa, wziął udział w bardzo ciężkiej „etapówce”, która nie była łatwym etapem przygotowań do sezonu, ale przez takie także należy przejść.

Kolejny jego start w Hiszpanii trzeba zaliczyć już do udanych i liczyć, że był to tylko przedsmak tego co ten utalentowany zawodnik grupy Piotra Wadeckiego zaprezentuje w sezonie. Zresztą wyniki reszty kolarzy CCC Polsat Polkowice pokazały podczas tego wyścigu, że forma zwyżkuje.

W Polsce moim celem jest Sobótka, Grody Piastowskie, Mistrzostwa Polski oraz Tour de Pologne – powiedział Bartłomiej Matysiak. – Na razie trudno powiedzieć, gdzie wystartuję za granicą, wszystko zależy od tego jaką będę prezentował formę. Jak będzie dobra, to chciałbym powalczyć w klasykach.

Do tej pory ekipa odbyła już dwa zgrupowania w Hiszpanii. Jak twierdzi Matysiak, zostały one solidnie przepracowane przez zawodników. W opinii 5. kolarza Clasica de Almeria, dobrze zaaklimatyzowali się w nowym teamie także zagraniczni koledzy.

Co dalej? – Kolejnym moim startem będą klasyki w Belgii w drugiej połowie marca – opowiada Matysiak. – Pewnie będzie deszczowo i zimno czego nie lubię, ale nikt nie mówił ze będzie lekko – zakończył z uśmiecham zawodnik.

źródło: s24.pl