Aktualności

Matysiak zwycięzcą Pucharu MON.

Bartłomiej Matysiak z ekipy CCC Polsat Polkowice został zwycięzcą 49 edycji wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Po samotnym ataku na ostatnim kilometrze trasy pokonał na mecie Mateusza Taciaka (Mróz ActivJet) oraz kolegę klubowego Adriana Honkisza, który na tym wyścigu występował jako zawodnik Kadry Polski U-23.

Kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 167 kilometrów, która prowadziła ze Staszowa do Opatowa, wokół którego wyznaczono 5 rund długości 12 kilometrów. Pierwsza część trasy to znacznie trudniejszy odcinek z wieloma podjazdami na których wyznaczono górskie premie w Jasieniu, Bardzie, Sadkowie i Wygiełzowie, natomiast w dalszej części trasa stosunkowo płaska z niewielkim podjazdem na metę w Opatowie.

Już od samego startu kolarzy w Staszowie w peletonie dochodziło do licznych ataków i prób odjazdów, które były skutecznie „kasowane” aż do momenty kiedy peleton wjechał na rundy wokół Opatowa. Wówczas na czele utworzyła się sześcioosobowa grupa w której jechało m.in. trzech kolarzy CCC Polsat Polkowice: Bartłomiej Matysiak, Kamil Zieliński, Sylwester Janiszewski i Adrian Honkisz, reprezentujący kadrę U-23 a także Mateusz Taciak (Mróz) i Łukasz Modzelewski (Legia/kadra Wojska Polskiego). Grupa ta uzyskała dwuminutową przewagę nad kolejną grupką w której jechało trzech kolarzy CCC Polsat Polkowice: Jarosław Rębiewski, Tomasz Kiendyś i Tomasz Lisowicz a także kolarze z ekip Romet Weltour Dębica i Actio Mostostal Puławy.
Kiedy uciekająca szóstka wjechała na ostatnią rundę, przewaga nad pozostałymi kolarzami była nadal znaczna i wiadomo już było, że uda im się dojechać do mety. Na 1 kilometr do mety na samotny atak zdecydował się Bartek Matysiak, za którym w pogoń ruszył Mateusz Taciak ale niestety nie udało mu się dojść Matysiaka który samotnie przekroczył linię mety i został zwycięzcą Pucharu MON. Kolejni zawodnicy dojeżdżali na metę w kilkusekundowych odstępach.
Wyścig ukończyło 19 jedynie zawodników.

Wyniki 49. wyścigu o Puchar MON (Staszów – Opatów, 167 km):

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) – 4:03.45
2. Mateusz Taciak (Mróz Activ Jet) strata 3 s
3. Adrian Honkisz (kadra Polski) 12
4. Łukasz Modzelewski (Wojsko Polskie) 14
5. Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice)
6. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) obaj 17