Aktualności

Mem. Siemińskiego: Sajnok i Banaszek na podium

Dwóch młodych sprinterów CCC Sprandi Polkowice, Szymon Sajnok i Alan Banaszek stanęli na podium Memoriału Romana Siemińskiego (1.2).

Info: 2 maja, Raciąż- Raciąż, 162,9km

Trasa: płaska, wietrzna (9 rund x 18,1km)

Ucieczka dnia zawiązała się wcześnie, bo już na pierwszym, 18-kilometrowym okrążeniu. Załapał się do niej Adrian Kurek, a także 6 innych kolarzy. Współpracowali oni ze sobą zgodnie, ale w peletonie tempo też się wzmogło, gdy kilka ekip, które nie miały swoich ludzi w odjeździe, rozpoczęło pogoń.

Maksymalna przewaga wyniosła blisko 4 minuty, ale 3 okrążenia przed końcem spadła do ok. 40 sekund. Później ponownie wzrosła do 1:30, ale ostatecznie akcja Kurka i pozostałych atakujących została skasowana na przedostatniej rundzie.

Finałowe 18 kilometry nic nie zmieniły i zwycięzca został wyłoniony po technicznym i krętym finiszu, z dwoma ostrymi zakrętami na ostatnich 500 metrach. Ten drugi znajdował się 200m przed metą i Szymon Sajnok oraz Alan Banaszek weszli w niego na czołowych pozycjach. Niestety dla nich Alois Kankovsky (Elkov-Author) również był z przodu i na decydującej prostej zapewnił sobie zwycięstwo. Była to jego druga wygrana dzień-po-dniu, po wtorkowym zwycięstwie w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego.

Nie ścigałem się z Aloisem zbyt często, więc cały czas uczę się jego stylu w sprincie i próbuję go rozgryźć – opowiadał Szymon Sajnok. – – opowiadał Szymon Sajnok. – Nasz plan był taki, by wejść w ostatni zakręt na pierwszej i drugiej pozycji. Czech potrafi się jednak odnaleźć w takich końcówkach jak mało kto i wjechał pomiędzy nas, psując nasze szyki.

Co prawda w dwójkę stanęliśmy na podium, ale niedosyt jest, bo zawsze celujemy w zwycięstwo.