Mem. Stanisława Królaka: Marycz i Owsian na podium

Jarosław Marycz powoli wraca do swojej dobrej dyspozycji, co potwierdził trzecią lokatą w 6. Memoriale Stanisława Królaka. Drugi był natomiast kolejny z „pomarańczowych”, Łukasz Owsian.

Zawody miały formę kryterium i rozegrane zostały w centrum Warszawy. Memoriał był także finałem Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym, Elita mężczyzn rywalizowała na dystansie 45 kilometrów, pokonując 15, trzy-kilometrowych okrążeń.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice jechali bardzo aktywnie od samego startu, gromadząc kolejne punkty. Najlepiej radzili sobie Łukasz Owsian i Jarosław Marycz, systematycznie powiększając swój dorobek. W samej końcówce, solową akcję przeprowadził jednak Kamil Gradek (ActiveJet). Zdołał on utrzymać swoje prowadzenie, zgarnął kolejne punkty na swoje konto i sięgnął po zwycięstwo. Owsian i Marycz ukończyli zmagania na podium, odpowiednio na 2. i 3. miejscu.

W pierwszej „15” znaleźli się również Tomasz Kiendyś (5), Marek Rutkiewicz (6), Eryk Latoń (8), Piotr Brożyna (10), Bartłomiej Matysiak (11) i Grzegorz Stępniak (12).

Tytuł mistrza Polski w kryterium ulicznym wywalczył Kamil Zieliński (Domin Sport). Łukasz Owsian uplasował się w ogólnym zestawieniu na 4. pozycji. Eryk Latoń był natomiast drugi wśród młodzieżowców, a wygrał Tobiasz Pawlak (Domin Sport).