Memoriał Henryka Łasaka: Matysiak na 13. miejscu

Po sprincie z dużej grupy, Bartłomiej Matysiak zajął 13. miejsce w Memoriale Henryka Łasaka.

Wyścig wokół Suchej Beskidzkiej był cały czas pod kontrolą peletonu. Bardzo wielu zawodników wyrywało się do przodu, ale grupa zasadnicza pilnowała, by nikt nie odjechał za daleko.

Wśród aktywnych byli m.in. „pomarańczowi”. Atakowali Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, czy też Bartłomiej Matysiak. W drugiej fazie zmagań w 15-osobowej ucieczce jechał także Tomasz Kiendyś. Grupka ta wypracowała ok. 50-sekundową przewagę, ale została doścignięta 15 kilometrów przed metą.

Na finałowy fragment wjechał mocno rozciągnięty i porwany peleton. Rywalizacja zakończyła się pojedynkiem sprinterów, a w nim najlepszy był Czech, Alois Kankovsky (Whirlpool-Author). Pokonał on Vitaliy’a Butsa (Kolss-BDC) i Andrei’a Solomennikova (RusVelo). Najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice był Bartłomiej Matysiak, który finiszował na 13. miejscu.