Aktualności

Memoriał Stanisława Szozdy: Triumf Taciaka, dwóch „pomarańczowych” na podium

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdominowali kryterium – II Memoriał Stanisława Szozdy. Wygrał Mateusz Taciak, a drugi był Josef Cerny.

Zawody zostały rozegrane w Prudniku i elita mężczyzn miała do pokonania 30 okrążeń, o długości 1,6 kilometra. Łączny dystans wynosił zatem 48 kilometrów. „Pomarańczowi” jechali aktywnie od samego początku i łącznie w kryterium punktowało aż 6 zawodników z polkowickiej ekipy.

W pewnym momencie na solową akcję zdecydował się Mateusz Taciak. Odjechał on samotnie i powiększał swój dorobek punktowy. Zmagania zakończył z 38 punktami i zapewnił sobie zwycięstwo w memoriale. Josef Cerny okazał się być najbardziej skutecznym w sprintach, w grupce pościgowej i z 19 „oczkami” uplasował się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce zajął Łukasz Bodnar (ActiveJet), który przegrał z młodym czeskim zawodnikiem 1 punktem.

Poza Taciakiem i Cernym, w czołowej „15” zmieścili się także Eryk Latoń (6. miejsce), Adrian Kurek (8), Leszek Pluciński (11) i Piotr Brożyna (12). Dodatkowo, Cerny i Latoń byli dwoma najlepszymi orlikami w tym wyścigu.

Wyniki II Memoriału Stanisława Szozdy. Prudnik, 48km

1. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) – 38 pkt

2. Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice) – 19 pkt

3. Łukasz Bodnar (ActiveJet) – 18 pkt

6. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice) – 9 pkt

8. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – 9 pkt

11. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) – 3 pkt

12. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) – 2pkt

36. Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) -1 okr.