Aktualności

Memoriał Trochanowskiego kolejnym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLigi 2011

W najbliższą niedzielę 1 maja w Baboszewie rozegrany zostanie kolarski wyścig o Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Będzie pierwszy w obecnym sezonie polski wyścig ujęty w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej a zarazem drugie zawody z cyklu BGŻ ProLigi 2011.

Podczas 23 edycji „Trochana” zawodnicy będę mieli do pokonania dystans 166 kilometrów ze startem i metą w Baboszewie. Swój udział w wyścigu upamiętniającym znakomitego zawodnika a następnie jednego z najlepszych trenerów w historii polskiego kolarstwa zapowiedziały wszystkie krajowe grupy zawodowe, czołowe zespoły klubowe a także ekipy z zagranicy. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 14.30.

Memoriał Andrzeja Trochanowskiego będzie drugim wyścigiem w tegorocznym cyklu BGŻ ProLigi. Po pierwszym, rozegranym w Sobótce „Ślężańskim Mnichu” koszulkę lidera założył Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, który wyprzedza kolegów z zespołu Tomasza Smolenia i Tomasza Kiendysia. Niedzielny wyścig będzie dobrą okazją dla włączenia się do rywalizacji w BGŻ ProLidze czołowych polskich sprinterów.

Na mecie rozegranego przed rokiem „Trochana” najlepszy okazał się Niemiec Andre Schulze wyprzedzając Adama Wadeckiego oraz Krzysztofa Jeżowskiego. Zwycięzca reprezentujący wówczas czeską grupę PSK Whirpool w obecnym sezonie tytułu bronić będzie w barwach polskiej ekipy CCC Polsat Polkowice. Cała trójka stanie na starcie tegorocznego wyścigu.

Informacje z trasy Memoriału Trochanowskiego na żywo będzie można śledzić na portalu www.naszosie.pl. W środę dnia 4 maja o godzinie 20.00 relację z wyścigu wyemituję stacja TVP Sport. Więcej informacji oraz pełna klasyfikacja BGŻ ProLigi 2011 opublikowana zostanie na stronie internetowej cyklu www.bgzproliga.pl.