Aktualności

Michał Paluta 17. w GP Izola

Pierwszy wyścig dla kolarzy CCC Sprandi Polkowice z kategorii U23, GP Izola, rozstrzygnął się po 4-osobowym sprincie. Wzięli w nim udział uciekinierzy, którzy oderwali się od peletonu w pierwszej części zmagań i zdołali przechytrzyć peleton. 

156-kilometrowy dystans czekał na młody skład CCC Sprandi Polkowice, wzmocniony bardziej doświadczonym Mateuszem Taciakiem. Podczas pierwszej godziny wielu kolarzy starało się odskoczyć od stawki, ale żadna z tych prób nie była udana. W końcu większą przewagę udało się wypracować 7-osobowej grupce, w której znaleźli się Michal Schlegel (Klein Constantia), Markus Freiberger (Tirol Cycling Team), Helmut Trettwer (WSA-Greenlife), Radoslav Rogina, Jure Golcer, Domen Novak (wszyscy Adria Mobil) i Markus Eibegger (Team Felbermayr – Simplon Wels).

Wypracowali oni zapas na poziomie 1:50, a później dołączyło do nich dwóch goniących, Sebastian Schönberger (Tirol Cycling Team) i Siarhei Papok (Minsk Cycling Club). Utrzymywali oni przewagę w okolicach jednej minuty, nad kurczącym się peletonem. Pozycję w grupie goniącej zachowało 2 z 6 „pomarańczowych” – Michał Paluta i Mateusz Taciak – i często włączali się oni do pogoni.

20 kilometrów przed kreską z czołówki wystrzeliła czwórka Eibegger, Rogina, Golcer, Freiberger i pedałowali oni mocno, by pokonać grupę zasadniczą. Ich wysiłek nie poszedł na marne i mogli między sobą rozstrzygnąć wyścig. Na finałowych metrach Golcer skorzystał z rozprowadzenia swojego kolegi z ekipy, Roginy. Nie zmarnował on okazji i mógł cieszyć się z wygranej. Drugi był Eibegger, a trzeci Freiberger.

Peleton zameldował się ze stratą 35 sekund, a jako pierwszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice zmagania ukończył Michał Paluta, który był 17.