Aktualności

Michał Paluta: Wyrwałem medal z błota

Michał Paluta zdobył pierwszy medal mistrzostw Polski dla polkowickiej grupy. Wywalczył on srebro w wyścigu przełajowym orlików, rozgrywanym w Bytowie.

Nie szykowałem się specjalnie pod ten start, gdyż moim priorytetem są przygotowania do sezonu szosowego. Postanowiłem pojechać z całych sił od samego początku i czekać na ruch rywali. W drugiej fazie rywalizacji „odcięło mi prąd” i przegonił mnie Bartosz Mikler. Nie pamiętam bym kiedykolwiek w mojej przygodzie z kolarstwem poczuł takie zmęczenie, jak w tym wyścigu. Końcówkę jechałem siłą woli – powiedział Michał Paluta.

Na pewno nie pomogła mi choroba z wysoką gorączką, która dopadła mi kilka dni temu. Także trasa nie do końca odpowiadała mojej charakterystyce, gdyż było dużo błota, a ja preferuję szybkie wyścigi. Pomimo tego, udało mi się z tego błota wyrwać srebro.

Teraz zaczynam myśleć już o sezonie szosowym. Chciałbym się pokazać na wyścigach Pucharu Narodów i przede wszystkim Wyścigu dookoła Flandrii dla orlików – dodał.

Tuż za podium, na 4. miejscu, wyścig ukończył Kamil Małecki, który pochodzi z Bytowa i rozwijał się kolarsko w klubie MLKS Baszta Bytów. Rywalizacji nie ukończył Patryk Stosz, któremu w jeździe przeszkodził defekt.

Zjechała mi szytka na błotnistym odcinku. Zdołałem ją z powrotem nałożyć, dojść moją grupkę, ale potem spadła zupełnie i musiał zakończyć jazdę – tłumaczył Patryk Stosz.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym w Bytowie:

1. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin)

2. Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice)

3. Michał Kowalczyk (EuroBike Kaczmarek Electric)

4. Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice)

DNF Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice)