Aktualności

Mistrzostwa Świata: Janiszewski 17. w wyścigu U-23.

Michael Matthews, zdobył tytuł mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców. Australijczyk okazał się najszybszy na finiszu z dużej grupy. Najlepszym z Polaków okazał sie Sylwester Janiszewski który finiszował na 17 miejscu.

Wyścigu młodzieżowców jak co roku był bardzo interesujący. Charakteryzował się on przede wszystkim tym, że peleton ani przez moment nie pozwolił na odjazd grupie kolarzy, którzy mogliby ostatecznie dojechać do mety.

Na czele długo jechał samotnie Moreno Moser z Włoch, ale jego akcja była również skazana na porażkę. Zdecydowane ożywienie było widać na ostatnich dwóch okrążeniach. Z bardzo dobrej strony pokazał się Tony Gallopin, który dwukrotnie odjeżdżał samotnie, ale rywale byli jednak bezlitośni.

Pomimo mocnego tempa na podjazdach, wszystko zjechało się na ostatnich kilometrach i o podziale medali zadecydował finisz z peletonu. Wygrał jeden z głównych faworytów Australijczyk Michael Matthews, dla którego triumf przed własną publicznością było spełnieniem marzeń.

20-latek, który 5 dni temu obchodził urodziny, podpisał przed mistrzostwami świata kontrakt z ekipą Rabobank, która miała „nosa”, aby go zwerbować. Drugie miejsce zajął Niemiec John Degenkolb. Niecodzienna sytuacja miała miejsce z przydziałem brązowego medalu, gdyż otrzymała go dwójka kolarzy: Kanadyjczyk Guillaume Boivin i Amerykanin Taylor Phinney, który przypomnijmy zdobył złoto w jeździe indywidualnej na czas.

Słowo o reprezentantach Polski. Jak wiadomo, wszyscy są rozliczani z wyniku, a najwyżej sklasyfikowany był Sylwester Janiszewski, który zajął 17. miejsce. Naszym młodzieżowcom należą się jednak słowa pochwały, gdyż na ostatnich dwóch rundach jechali bardzo czujnie i byli niemal w każdym ataku, który próbował odjechać od peletonu.

Szczególnie widoczni byli Michał Kwiatkowski, Adrian Honkisz i Rafał Majka. Zgodnie z założeniami na końcowe metry czekał Janiszewski, jednak nie starczyło mu siły na skuteczny finisz.

Mistrzostwa świata – start wspólny U23: Geelong 159 km

1. Michael Matthews (Australia) 04:01:23
2. John Degenkolb (Germany)
3. Taylor Phinney (United States Of America)
3. Guillaume Boivin (Canada)

17. Sylwester Janiszewski (Poland)
26. Rafał Majka (Poland)
41. Piotr Gawroński (Poland)
43. Adrian Honkisz (Poland)
53. Paweł Poljański (Poland) 00:01:04
77. Michał Kwiatkowski (Poland) 00:03:13

źródło: s.24.pl