Aktualności

Młody skład „Pomarańczowych” na CCC Tour – Grody Piastowskie

W dniu rozpoczęcia Giro d’Italia, druga część składu CCC Sprandi Polkowice przystąpi do polskiej etapówki, CCC Tour – Grody Piastowskie (5-7 maja).

Jest to dla nas niezwykle istotny wyścig, gdyż będziemy się ścigać na terenie naszego sponsora CCC, w okolicach naszej siedziby – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Tegoroczna edycja zapowiada się na wyjątkowo ciężką, z uwagi na mocno górzysty etap z metą na podjeździe. O generalkę walczyć będą kolarze dobrze czujących się na podjazdach i wierzymy, że w naszym zespole są zawodnicy, których stać na wygraną.

„Pomarańczowi” pojadą w bardzo młodym zestawieniu, z czterema orlikami. W „ósemce” jest trójka, która była w szerokim składzie na Giro d’Italia, więc prezentuje wysoką dyspozycję – Adrian Kurek, Michał Paluta i Leszek Pluciński. W przypadku szybkiej końcówki o wysokie lokaty powalczy Alan Banaszek, a Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna i Kamil Małecki będą wspierać liderów zespołu i próbować zabierać się w odjazdy.

Zmagania w dolnośląskim wyścigu rozpoczną się tradycyjnie od kryterium po ulicach Legnicy. Jego wyniki nie będę zaliczane do generalki, ale wyłoni ono pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji.

Właściwa rywalizacja wystartuje ze Złotoryi. Kolarze udadzą się stamtąd do Jawora, gdzie zaplanowano dwie 29-kilometrowe pętle. Pierwszy etap już może wyłonić faworytów do końcowego zwycięstwa, gdyż na trasie znajdą się trzy premie górskie 1.kategorii – Podgórki (74,9km trasy) oraz Pomocne, pokonywane dwa razy (122 i 151km). Łącznie na zawodników czeka 166km.

Zdecydowanie najtrudniejszym etapem, decydującym o końcowym zestawieniu będzie ten drugi, sobotni. Wtedy to kolarze 5-krotnie wspinać się będą na premie górskie 1.kategorii (Przełęcz Woliborska – 14,2km, Przełęcz Sokoła – 37,3km, Przełęcz Walimska – 46,5km,  Przełęcz Jugowska – 68,8km, Przełęcz Woliborska – 87,8km) oraz na metę, na Srebrną Górę (Twierdza).

Ostatni odcinek do Polkowic uwzględnia co prawda dwie premie 2.kategorii na Grodowiec na finałowych 40 kilometrach, ale nie wykluczone, że na metę wpadnie duży peleton.

Skład CCC Sprandi Polkowice na CCC Tour Grody Piastowskie (5-7 maja, 2.2): Adrian Kurek, Michał Paluta, Alan Banaszek, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Piotr Brożyna, Kamil Małecki, Leszek Pluciński