Aktualności

Młody skład „pomarańczowych” na Trofeo Laigueglia

Bardzo młody, ale silny skład wystąpi we włoskiej jednodniówce, Trofeo Laigueglia (11.02, 1.HC). 6-osobowa drużyna zainauguruje tam sezon 2018.

Grupa CCC Sprandi Polkowice będzie we Włoszech reprezentowana przez szybkich Alana Banaszka i Frantiska Sisra. Będą oni walczyć w sprinterskiej końcówce w przypadku masowego finiszu. Piotr Brożyna ma być czujny na wzniesieniach, na których może dojść do ważnych akcji, a Patryk Stosz, Kamil Małecki i Szymon Sajnok będą starali się zabrać w odjazd, we wcześniejszej fazie rywalizacji.

Trofeo Laigueglia liczy 203,7 kilometra i rozgrywany jest w pofałdowanym regionie, północno-zachodnich Włoch, nad Morzem Liguryjskim. Zarówno start, jak i meta usytuowane będą w tytułowej miejscowości Laigueglia. Ostatnie 45 kilometrów prowadzić będzie po rundzie wokół miasta, która pokonywana będzie 4 razy. Na rundzie znajduje się jedno, ok. kilometrowe wzgórze, gdzie peleton może się porwać.

W ostatnich dwóch edycjach stawka mocno się dzieliła i na metę wpadały kilku lub kilkunastoosobowe grupki.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Trofeo Laigueglia (11.02, 1.HC): Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Frantisek Sisr, Kamil Małecki, Piotr Brożyna, Patryk Stosz.