Aktualności

Młodzi kolarze CCC Sprandi Polkowice na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Wszyscy trzej orlicy, reprezentujący barwy CCC Sprandi Polkowice przystąpią do rywalizacji w Mistrzostwach Polski U23. Wystartują oni zarówno w jeździe indywidualnej, jak i wyścigu ze startu wspólnego.

W tym sezonie wyjątkowo postanowiono rozdzielić mistrzostwa kraju w kategorii do 23 lat, od tych ogólnych, rozgrywanych pod koniec czerwca. Młodzieżowcy spotkają się w miejscowości Godziesze Wielkie, gdzie walczyć będą o medale – najpierw w jeździe na czas (1 września), a dzień później (2 września) w wyścigu ze startu wspólnego.

Czasówka liczyć będzie 29 kilometrów i odbędzie się na stosunkowo płaskiej i prostej trasie, z dwoma nawrotami i dwoma zakrętami o 90 stopni (1.zawodnik wystartuje o godz. 14:00). Niedzielny wyścig rozegrany zostanie na rundzie o długości 15,4km i będzie ona pokonywana 12-krotnie, co da łączny dystans 185km (początek o godz. 13:00).

Na starcie obu konkurencji stanie trzech „pomarańczowych” – Szymon Sajnok, Alan Banaszek i Kamil Małecki. Pierwsza dwójka miała kłopoty zdrowotne podczas krajowego czempionatu elity w Ostródzie, przez co obaj nie mogli pokazać pełni swoich możliwości. Należą oni do najszybszych sprinterów w Polsce, nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale ogólnie i z pewnością dadzą z siebie wszystko, by wywalczyć biało-czerwoną koszulkę. Ostatnie starty w Czech Cycling Tour i przede wszystkim Tour de Hongrie, gdzie był drugi, pokazały, że Kamil Małecki również powinien być zaliczany do 5-gwiazdkowych faworytów i przebieg wydarzeń na trasie wyłoni ostatecznego lidera zespołu.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (1-2 września): Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Kamil Małecki