Aktualności

Młodzież z MKS-u ścigała się w Żaganiu

Młodzi zawodnicy MKS-u Polkowice wystartowali w sobotnich Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w Żaganiu (woj. lubuskie).

W kategorii młodzików 21. miejsce zajął Michał Jaskot. 23. był Wojciech Stępień, 25. Marcel Kicaj, a na 28. pozycji finiszował Karol Hildebrant.Wśród juniorów młodszych na 20. miejscu sklasyfikowany został Maciej Dąbrowski, 21. był Michał Wierzycki, a 22. Eryk Gruszczyński.

– Zawodnicy ścigali się w malowniczym terenie, z wykorzystaniem naturalnych isztucznych przeszkód terenowych. Każda runda liczyła ok. 2500 metrów i prowadziła ścieżkami wokół Pałacu Książęcego w Żaganiu. Młodzicy mieli do pokonania trzy rundy, a juniorzy młodsi pięć. Uważam, że wyścig wypadł nieźle i wiele nas nauczył. Jesteśmy na dobrej drodze do udanych startów w wyścigach, które odbędą się wiosną. Dla naszych zawodników sprawdzianem generalnym będzie start w edycji Dolnośląskiej Ligi Kolarskiej, która odbędzie się w maju w Polkowicach – podsumował Janusz Pytlak, który trenuje adeptów kolarstwa w MKS-ie Polkowice.

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!