Aktualności

Mocny skład CCC Sprandi Polkowice na Coppi e Bartali

Settimana Internazionale Coppi e Bartali to wyścig, z którego „pomarańczowi” przywożą bardzo dobre wspomnienia. Postarają się stworzyć kolejne, gdyż staną na starcie tegorocznej edycji w bardzo mocnym składzie.

Wspomnienia wiążą się z jazdą drużynową na czas, która jest wręcz integralną częścią wyścigu. Zawodnicy polkowickiego zespołu dwukrotnie triumfowali na tym etapie – w 2017 i 2015 roku – w obu przypadkach pokonując Team Sky. W tym roku poza drużynówką, w programie wyścigu jest też jazda indywidualna, więc ekipa CCC Sprandi Polkowice wysyła do Włoch kilku bardzo dobrych czasowców. Jan Tratnik, Kamil Gradek, Mateusz Taciak to specjaliści w tej konkurencji, więc będą oni napędzać „pomarańczowy” pociąg oraz walczyć na ostatnim etapie. Lider na klasyfikację generalną, wracający do ścigania po kraksie z Ruta del Sol, Amaro Antunes, również potrafi wygenerować wysoką moc na rowerze czasowym i powinien być w grze o wysoką lokatę w generalce.

Jonas Koch, Michał Paluta i Patryk Stosz także bardzo dobrze radzą sobie w walce drużynowej, a dodatkowo dysponują dużą szybkością na finiszu.

Zmagania w Settimana Internazionale Coppi e Bartali rozpoczną się od rozegrania dwóch półetapów – najpierw 98-kilometrowego, porannego, pofałdowanego odcinka wokół Gatteo, a następnie 13,3-kilometrowej jazdy drużynowej. Tegoroczna drużynówka nie będzie miała typowej dla Coppi e Bartali formuły, zgodnie z którą ekipy były dzielone na dwa 4-osobowe składy. Wynika to ze zmian w regulaminie UCI i zmniejszenia liczebności drużyn w wyścigach 2.1 do nieparzystej liczby 7 kolarzy.

Trzeci etap z Riccione do Sogliano al Rubicone jest stosunkowo krótki, bo liczy 130km, ale profil zapowiada bardzo ciężkie ściganie. Cały czas droga pnie się do góry lub opada, więc nie będzie chwili na odpoczynek. Blisko 20-kilometrowa runda, która będzie pokonywana w końcówce 2,5 razy, jest selektywna i powinna mocno przerzedzić stawkę.

Przedostatni etap rozgrywany wokół Crevalcore przewidziany jest dla sprinterów, a ostatni, ciężka, pagórkowata, 12-kilometrowa czasówka do zamku na wzgórzu w Montegibbio, wyłoni triumfatora klasyfikacji generalnej.

Settimana Internazionale Coppi e Bartali:

22 marca, Etap 1a – Gatteo – Gatteo (97,8km)

22 marca, Etap 1b (TTT) – Gatteo a Mare – Gatteo (13,3km)

23 marca, Etap 2 – Riccione – Sogliano al Rubicone (130km)

24 marca, Etap 3 – Crevalcore – Crevalcore (171km)

25 marca, Etap 4 (ITT) – Fiorano Modenese – Montegibbio(12,5km)

Skład CCC Sprandi Polkowicen na Settimana Internazionale Coppi e Bartali (22 – 25 marca, 2.1): Amaro Antunes, Jan Tratnik, Kamil Gradek, Jonas Koch, Michał Paluta, Patryk Stosz, Mateusz Taciak