Aktualności

Mocny skład „pomarańczowych” na Czech Cycling Tour

Od jazdy drużynowej na czas rozpocznie się wyścig Czech Cycling Tour (2.1, 10-13 sierpnia). Grupa  CCC Sprandi Polkowice, która w tym roku wygrała „drużynówkę” podczas Coppi e Bartali, także na czeski wyścig wystawia mocną ekipę.

W 7-osobowym składzie znalazło się kilku specjalistów od jazdy na czas. Są to mistrz Polski U23, Piotr Brożyna, Felix Grossschartner, czy też Jan Tratnik, zwycięzca czerwcowego Tour of Slovakia, który ma na koncie także dwie lokaty w czołowej „11” na etapach Giro d’Italia. W drużynie nie mogło też zabraknąć czeskich kolarzy, dla których będzie to wyjątkowy start, na swoim terenie. Jan Hirt, Michal Schlegel oraz Frantisek Sisr zrobią wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Skład uzupełni zawsze solidny, Łukasz Owsian.

Początkowo w Czechach miał wystartować Adrian Kurek, jednak doznał on urazu nadgarstka podczas Memoriału Stanisława Królaka i czeka go przynajmniej kilkudniowa przerwa.

Po 18,6-kilometrowej jeździe drużynowej wokół Unicova, peleton Czech Cycling Tour przystąpi do 200-kilometrowego odcinka z Ołomuńca do miejscowości Frydek Mistek. Ma on pofałdowany charakter, ale najprawdopodobniej o wszystkim zadecyduje finisz z większej grupy. Najcięższym etapem będzie ten trzeci, z Mohelnice do Sternberk, który jest najeżony aż 7 premiami górskimi. Wyścig zakończy się w miejscowości Dolany, 9 pętlami z jedną „hopką”.

Szczegóły dotyczące imprezy znajdują się na stronie.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Czech Cycling Tour (2.1, 10-13 sierpnia): Felix Grossschartner, Jan Tratnik, Jan Hirt, Frantisek Sisr, Michal Schlegel, Piotr Brożyna, Łukasz Owsian

Program Czech Cycling Tour:

10 sierpnia, Etap 1 – Unicov – Unicov (18,6km, TTT)

11 sierpnia, Etap 2 – Ołomuniec – Frydek Mistek (200km)

12 sierpnia, Etap 3 – Mohelnice – Šternberk (187km)

13 sierpnia, Etap 4 – Ołomuniec – Dolany (157km)