Aktualności

Molano wygrywa chaotyczny i szybki 3. etap Volta ao Alentejo

Najdłuższy etap, rozgrywany według nietypowego scenariusza, zakończył się masowym sprintem. Był on zakłócony kraksą na finałowym kilometrze, a w tym chaosie najlepiej odnalazł się Juan Molano.

Info: 24 lutego, etap 3., Monforte – Portel, 208,8km

Traska: płaska (trzy premie lotne – 46,1km, 106,4km, 165,5km)

Gráficos Percurso VOLTA ALENTEJO 2017.xls

Pomimo bardzo długiego dystansu, etap był bardzo szybki. Podobnie jak dzień wcześniej początek zmagań rozgrywany był w bardzo mocnym tempie, gdyż wielu kolarzy nastawiało się na walkę o bonifikaty na premiach lotnych. Carlos Barbero (Movistar) wykorzystał fakt, że nikt nie zdołał się oderwać i wygrał pierwszy sprint dnia.

Daniel Turek (Israel Cycling Academy), Anton Vorobyev (Gazprom-Rusvelo), Evan Huffman (Rally Cycling), Domingos Gonçalves (RP-Boavista) i Diego Rubio (Caja Rural-Seguros RGA) uzyskali największą tego dnia przewagę, wynoszącą ok. 3 minuty, ale nie utrzymali się na czele zbyt długo. Zaatakowali oni przed 100.kilometrem i zostali doścignięci po 30 kilometrach.

W drugiej części trasy ponownie nikt nie był w stanie wypracować większego zapasu, a mocne tempo w grupie sprawiło, że stawka się podzieliła. Ostatecznie peleton się zjechał i po raz kolejny o wygraną walczyli szybcy kolarze, lubiący sprinterskie końcówki. Spośród nich tym razem najmocniejszy był Juan Molano (Manzana Postobon), który wyprzedził w sprincie pod górę Christophera Lawlessa (Axeon Hagens Berman) i Carlosa Barbero. Hiszpan utrzymał prowadzenie w generalce.

Pojedynek sprinterski został zakłócony przez kraksę na końcowych metrach. Jan Tratnik był w nią zamieszany, ale pomimo tego i uszkodzenia tylnego koła zajął na mecie 27.miejsce.

Wyniki