Aktualności

Morajko: „Dziś byliśmy o krok od zwycięstwa”

Youcef Reguigui (MTN – Qhubeka) wygrywa 3. etap wyścigu Tour d’Azerbejdżan. Aktywna jazda Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) w ucieczce dnia.

Podczas 3. etapu wyścigu Dookoła Azerbejdżanu na kolarzy czekała dość długa, 180 kilometrowa trasa ze startem i metą w miejscowości Qabala. Trasa etapu lekko pagórkowata z kilkoma niewielkimi podjazdami i jedną górską premią kategorii 2.


Mapka i profil trasy 3.etapu (www.tourdeazerbajdian.com)

Do dzisiejszego etapu wystartowaliśmy w okrojonym składzie bez Pawła Charuckiego i Grzegorza Stępniaka – relacjonuje Jacek Morajko. Mimo, że była nas tylko czwórka, przystąpiliśmy do niego bardzo zmotywowani. Etap rozpoczął się w bardzo wysokim tempie. Pierwsze 40 km pokonaliśmy ze średnią 57 km/h. Przy takiej prędkości naprawdę trudno jest zabrać się w odjazd. Przed pierwszą lotną premią odjechała grupka kolarzy do której udało mi się zabrać. Byli wśród nich kolarze którzy walczyli o punkty na lotnych premiach. Włączyłem się do walki i minąłem linię lotnej premii na 2.miejscu. Zaraz po premii ucieczkę dopadł peleton i wówczas poszła kontra trójki kolarzy w której znalazł się Adrian Honkisz.

Dziś byliśmy o krok od zwycięstwa. „Hono” czuł się dobrze i chyba był najsilniejszy z całej trójki. Wygrał górska premie kat.2, ale zabrakło szczęścia by dojechać do mety. Na 4. kilometry do mety mieli jeszcze ponad minutę przewagi. Niestety, ukraińska ekipa Kollos zrobiła taką pogoń, że ucieczka z Adrianem nie miał szans dojechać. Grupkę Adriana peleton doszedł na 1 km do mety. Ja z Józkiem czuliśmy się dobrze ale na ostatnich 700 metrach brakło mi jeszcze wykończenia i dojechaliśmy za pierwszą grupą tracąc 3 sekundy. Ale jest lepiej!

Jutro królewski etap z metą na podjeździe więc postaramy się jechać również ofensywnie! Dziś już mamy lepsze nastroje i z silniejszą wiarą przystąpimy do jutrzejszego etapu. Najważniejsze ze moje nogi wracają powoli do tego co było przed kraksa a nawet czuje więcej świeżości – zakończył Jacek Morajko.

Ostatecznie etap wygrał Youcef Reguigui (MTN – Qhubeka). Drugie miejsce zajął Matej Mugerli (Adria Mobil), a trzecie Kristian Haugaard Jensen (Development Team Giant-Shimano).

William Clarke (Drapac Professional Cycling) pozostał nadal liderem wyścigu.Najwyżej w generalce znajduje się Josef Cerny – 28. miejsce.

Wyniki 3. etapu, Qabala – Qabala, 180 km;

1. Youcef Reguigui (MTN – Qhubeka) 4:14:20

2. Mattej Mugerli (Adria Mobil)

3. Haugaard Krystian Jensen (Giant – Shimano)

39. Josef Cerny 0:03

46. Jacek Morajko

76. Piotr Gawroński 1:01

99. Adrian Honkisz 3:09

 

info: A.Dyszyński