MP: Marycz najlepszym czasowcem, Kiendyś 4.

Jarosław Marycz z ekipy Saxo Bank, pokonał w jeździe indywidualnej na czas Macieja Bodnara (Liquigas) oraz Marcina Sapę (Lampre) i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Czwarte miejsce wywalczył Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), a piąte jego kolega z drużyny, Łukasz Bondar.

W strugach ulewnego deszczu i przy przenikliwym zimnie, 21 kolarzy stanęło do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o łącznej długości 45 kilometrów na którą składały się dwie pętle z Łopuszna przez Mularzów do Łopuszna.

Po pokonaniu 22 kilometrów (półmetek trasy) najlepszy czas odnotował ubiegłoroczny Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzieżowców, Jarosław Marycz który wyprzedzał dwóch zawodników CCC Polsat Polkowice: Łukasza Bodnara i Jarosława Rębiewskiego. Marycz zdobytą przewagę utrzymał do samego końca i na mecie w Łopusznie mógł się cieszyć ze zdobytego złotego medalu. O 43 sekundy pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski, Macieja Bodnara. Brązowy medal zdobył Marcin Sapa, który stracił do zwycięzcy 1, 22 min.