Aktualności

MP: Morajko Mistrzem Polski, Batek 4.

Jacek Morajko z ekipy Mróz ActiveJet wywalczył w Kielcach tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym elity w wyścigu ze startu wspólnego pokonując na mecie swego kolegę z ekipy Mariusza Witeckiego i Macieja Bodnara (Liquigas-Doimo). Kolarze Mroza na metę usytuowaną na lotnisku w Masłowie wjechali razem z uniesionymi w geście triumfu rękami.

Wielkim pechowcem tego wyścigu został Dariusz Batek z ekipy CCC Polsat Polkowice, który z powodu defektu roweru nie mógł włączyć się do walki o medal mistrzostw. Na metę przyjechał na czwartym miejscu.

W walce o medale mistrzostw Polski kolarze mieli do pokonania trasę 215 km (12 rund po 17,1 km) na rundach wokół Masłowa. Już od samego początku zawodów, kiedy peleton wjechał na pierwszą rundę uformowała się pierwsza ucieczka w składzie: Dariusz Batek, Bartłomiej Matysiak (obaj CCC Polsat Polkowice), Jakub Komar (Legia Felt), Marcin Wolski (Romet Weltour Dębica), Piotr Osiński (Mróz ActiveJet) i Maciej Paterski (Liquigas-Doimo). Na trzeciej rundzie z peletonu poszedł kontratak, który zainicjował Jarosław Marycz (Saxo Bank) a wraz z nim gonić czołówkę próbowali Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy), Paweł Cieślik (Mróz ActiveJet), Tomasz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe).
Na kolejnej rundzie grupy połączyły się i utworzyła się 8-osobowa czołówka w składzie: Bartłomiej Matysiak, Dariusz Batek, Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Piotr Osiński (Mróz), Jakub Komar (Legia), Marcin Wolski (Weltour), Maciej Paterski (Liquigas) i Jarosław Marycz (Saxo Bank). W pogoni za uciekającą grupą ruszyli: Mateusz Taciak, Jacek Morajko, Bartosz Huzarski oraz kolejny kolarz Mroza Paweł Cieślik.
Na kolejnych rundach sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W wyniku licznych ataków na dziewiątym okrążeniu na czele stawki jechało sześciu kolarzy. Do uciekających niemal od startu kolarzy CCC Polsat Polkowice Dariusza Batka i Bartłomieja Matysiaka, dołączyli Maciej Bodnar (Liquigas), oraz kolarze grupy Mróz ActivJet: Mariusz Witecki, Jacek Morajko i Piotr Osiński. Kiedy kolarze wjechali na ostatnie okrążenie z czołówki odpadł bardzo zmęczony Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) a za nim Piotr Osiński (Mróz ActiveJet). Tuż przed ostatnim podjazdem w Masłowie z tyłu pozostał Maciej Bodnar. Zaatakował Mariusz Witecki za którym podążył Dariusz Batek i obaj uzyskali niewielką przewagę nad Jackiem Morajko. Kiedy wydawało się, że odjazd tych dwóch kolarzy może zakończyć się powodzeniem, w rowerze Dariusza Batka zablokowała się przerzutka. Mimo szybkiej interwencji mechaników i wymianie roweru, Batek pozostał w tyle a Morajko zdołał dojechać do Witeckiego i obaj zgodnie współpracując dojechali do finiszu.
W sprinterskim pojedynku o brązowy medal lepszy od Dariusza Batka okazał się Maciej Bodnar, zdobywając swój drugi krążek na tych mistrzostwach.

Wyniki MP ze startu wspólnego elity

1. MORAJKO Jacek (Mroz ActiveJet) 5 26 14
2. WITECKI Mariusz (Mroz ActiveJet)
3. BODNAR Maciej (Liquigas Doimo) 01 06
4. BATEK Dariusz (CCC Polsat Polkowice) 01 06
5. OSIŃSKI Piotr (Mroz ActiveJet) 01 29
6. MARYCZ Jarosław (Team Saxo Bank) 02 44
7. WADECKI Adam (Aktio Group Mostostal Puławy) 02 44
8. TACIAK Mateusz (Mroz ActiveJet) 02 44
9. GOŁAŚ Michał (Vacansoleil Pro Cycling Team) 02 44
10. HUZARSKI Bartosz (ISD Neri) 02 44

12. MARCZYŃSKI Tomasz (CCC Polsat Polkowice) 02 44
13. HONKISZ Adrian (CCC Polsat Polkowice) 02 44
15. MATYSIAK Bartłomiej (CCC Polsat Polkowice) 02 45
26. JEŻOWSKI Krzysztof (CCC Polsat Polkowice) 11 26
33. BODNAR Łukasz (CCC Polsat Polkowice) 11 26
38. ZIELIŃSKI Kamil (CCC Polsat Polkowice) 11 26
39. LISOWICZ Tomasz (CCC Polsat Polkowice) 11 26
40. DOROŻAŁA Aleksander (CCC Polsat Polkowice) 11 26
42. RĘBIEWSKI Jarosław (CCC Polsat Polkowice) 11 26