MŚ: CCC Sprandi Polkowice 13. w jeździe drużynowej

Grupa CCC Sprandi Polkowice zajęła w katarskim Doha 13.miejsce w jeździe drużynowej na czas o mistrzostwo świata. Po tytuł sięgnął zespół Etixx-Quick Step.

Drużynowa jazda na czas, z udziałem profesjonalnych ekip, jest w programie mistrzostw świata od 2012 roku. Dla „pomarańczowej ekipy” był to czwarty start w tej imprezie, a w Katarze reprezentowali ją Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Nikolay Mihaylov i Branislau Samoilau.

Trasa liczyła 40 kilometrów. Profil był zupełnie płaski, ale ściganie mocno utrudniała bardzo wysoka temperatura.

Polkowicki zespół uzyskał czas 46:58 (średnia prędkość 51,1km/h), ze stratą 4:26 do zwycięzców. Złote medale wywalczyli kolarze Etixx-Quick Step, którzy zakończyli dzień z wynikiem – 42:32. Pokonali oni BMC Racing i ORICA-BikeExchange.