Aktualności

MŚ: Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na jazdę drużynowy na czas

W niedzielę, 16 września br. w Valkebburgu (Holandia), startem drużyn w jeździe drużynowej na czas zostaną zainaugurowane Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym.

Jazda drużynowa na czas jest konkurencją, która w tym roku powraca po 18-tu latach przerwy do programu mistrzostw świata. Międzynarodowa Unia Kolarska w ubiegłym roku decyzją swoich władz, postanowiła przywrócić te konkurencję do programu mistrzostw, choć w nieco odmiennej formule. W wyścigu drużynowym będzie startowało nie czterech, a sześciu kolarzy (mierzony będzie czas czwartego na mecie), zaś dystans – nie 100 kilometrów, tylko mniej więcej o połowę krótszy. Ponadto, w wyścigu drużynowym będą startowały ekipy zawodowe (legitymujące się licencjami zawodowymi) a nie reprezentacje krajowe jak było to organizowane przed laty. Po raz pierwszy w wyścigach drużynowych mogą wystartować kobiety.

W tegorocznych mistrzostwach świata w holenderskim Valkenburgu mężczyźni będą pokonywali trasę długości 51 km, a kobiety zmierzą się z trasą nieco krótszą, wynoszącą 32 km. Start ekipy męskiej odbędzie się w miejscowości Sittard i po pokonaniu trasy czasówki na której znajduje się bardzo „sztywny” podjazd pod Cauberg, kolarze będą finiszować na mecie w Valkenburgu.

Ekipa CCC Polsat Polkowice, dzięki zgromadzonym punktom w rankingu UCI, zagwarantowała sobie start w MŚ jako jedna z sześciu ekip kontynentalnych. W „drużynówce” wystartuje w składzie: Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov i Mateusz Taciak.

Jestem bardzo zadowolony, że zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej na czas i ten sam fakt traktuję już jako duży sukces całej drużyny – powiedział Piotr Wadecki. Zdaję sobie sprawę, że ekipa CCC Polsat Polkowice nie odegra na „drużynówce” większej roli ale na pewno ambitnie podejmie walkę z najlepszymi i potraktuje ten start jako doskonałą lekcję nauki.

W dniu dzisiejszym ekipa wraz z dyrektorem sportowym i obsługą, dotarła do hotelu w Valkenburgu a w dniu jutrzejszym w godzinach dopołudniowych przeprowadzi oficjalny trening na trasie jazdy drużynowej.