Aktualności

MWG: Banaszek 5. w sprincie

Po zwycięstwie w krakowskim kryterium, Alan Banaszek finiszował na 5.miejscu na 1.etapie Małopolskiego Wyścigu Kurierów.

Info: Etap 1, 9 czerwca, Alwernia – Trzebinia, 120km

Trasa: płaska

Przebieg zmagań

Początkowo etap miał prowadzić po mocno pofałdowanej rundzie, pokonywanej 3-krotnie. Organizatorzy zostali jednak zmuszeni do modyfikacji trasy, rezygnując z pagórkowatego fragmentu i rozgrywając zmagania na bardziej płaskiej pętli. Peleton miał ją przejechać 4-krotnie.

Tuż po starcie usytuowana była pierwsza i jedyna premia górska, która padła łupem Kamila Zielińskiego (Domin). Później dochodziło do kolejnych ataków, m.in. w wykonaniu Adama Stachowiaka (Voster), Emanuela Piaskowego (Hurom), Adriana Honkisza (Wibatech 7r Fuji) i Eduarda Vorganova (Minsk). Ich próba została szybko skasowana, ale Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo Prostējov) i Yauhen Sobal (Mińsk) otrzymali przyzwolenie na zdecydowanie dłuższy odjazd. Uzyskali ponad 7-minut przewagi, ok. 80km przed końcem.

Gdy do mety pozostało 35 kilometrów, Sobal zostawił swojego towarzysza i pognał samotnie do mety. Był on bliski ogrania peletonu, gdyż mijając baner „10km” wciąż miał ponad minutę zapasu. Grupa zasadnicza była jednak tego dnia zbyt mocna. Doszła Białorusina w końcówce i o wszystkim zadecydował masowy sprint. Wygrał go Kamil Zieliński (Domin), nowy lider wyścigu, przed Gasperem Katrasnikiem (Adria Mobil) i Pawłem Franczakiem (Hurom). Najszybszym z „pomarańczowych” był Alan Banaszek, który uplasował się na 5.miejscu.

Wyniki