Aktualności

MWG: Pluciński w czołowej „10”

Leszek Pluciński zameldował się na mecie 2. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego na 9. miejscu i był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Sprandi Polkowice. 

Drugi etap z Niepołomic do miejscowości Szczyrzyc, miał mocno pofałdowany profil. Praktycznie nie ma było płaskiego, a finisz znajdował się na wzniesieniu. Łącznie do pokonania było 149 kilometrów.

Tuż po starcie zaatakowała piątka zawodników – Wojciech Migdał (Cycling Academy), Piotr Skarzynski (Whistle), Sławomir Janiszewski (Wibatech), Martin Grøn (Riwal) i Grzegorz Haba (Region Centralny). Ostatni z nich, z powodu defektu, odpadł od grupki i wrócił do peletonu. Ucieczka wypracowała sobie ponad 7-minutową przewagę.

Tuż przed półmetkiem zmagań, na podjeździe pod Kostrze, czołówka się rozsypała i z przodu pozostali Migdał i Grøn. Później Duńczyk zostawił za sobą kolarza Cycling Academy i ruszył samotnie. 27 kilometrów przed metą, miał 3 minuty przewagi nad peletonem.

Nie wystarczyło to jednak, by dojechać do końca przed grupą pościgową. Peleton mocno się poszarpał na licznych pagórkach. Doścignął Grøna kilka kilometrów przed „kreską”, a o zwycięstwo walczyło 26 kolarzy. Był wśród nich Leszek Pluciński. Po drugie z rzędu zwycięstwo sięgnął Marko Kump (Adria Mobil). Pokonał on Vitaliy’a Butsa (Kolss-BDC) i Ivana Saviskiy’ego (Russian National Team). Leszek Pluciński finiszował na 9.miejscu i w klasyfikacji generalnej plasuje się na 12.pozycji, ze stratą 24 sekund do lidera, Kumpa.