Aktualności

MWG: Radosz zwycięża na 3. etapie, „generalka” dla Marczyńskiego.

Zwycięzcą trzeciego, królewskiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego został kolarz ekipy BDC Team, Robert Radosz. Po emocjonującym finiszu pokonał Mariusza Gila (Bab Babaco Cycling Team) i Pawła Cieślika z BGŻ Team. Klasyfikację końcową zdominowali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice zajmując wszystkie trzy miejsca. Wyścig wygrał Tomasz Marczyński.

Ostatni, królewski etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Krynicy Górskiej do Wysowej liczył 133 kilometry i prowadził drogami Beskidu Niskiego. Na jego trasie usytuowano aż sześć górskich i trzy lotne premie.

Pierwsza z górskich premii kat.1 usytuowana była już na 5 kilometrze trasy w miejscowości Krzyżówka. Jako pierwszy wspiął się na nią Mistrz Polski, Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice). Po przejechaniu kolejnych 15 kilometrów rozpoczął się bardzo długi podjazd na druga z górskich premii w miejscowości Piorun. I tym razem kolejne punkty zdobył Jacek Morajko. Premię w Piorunie kolarze pokonywali dwukrotnie a drugi raz jako pierwszy wjechał na nią Oleksandr Sheydyk, z ekipy ISD- Lampe Continental, który przez kilka kilometrów samotnie kontynuował ucieczkę.

W połowie dystansu, peleton podzielił się na kilka grup. Z przodu jechało 31 zawodników m.in. lider wyścigu Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz, Łukasz Bodnar (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Robert Radosz, Marcin Sapa, Dariusz Baranowski (BDC Team), Paweł Cieślik, Radosław Romanik (Team BGŻ).
Po przejechaniu 80 kilometrów na kolarzy czekała do pokonania kolejna pętla, a na niej podjazd na górską premię w Bielance, która kolarze musieli pokonać dwukrotnie. Na tym odcinku trasy świetnie zaprezentował się Marcin Sapa, który samotnie odjechał od peletonu i wygrał obie premie górskie a także dwie lotne, usytuowane na zjeździe w Uściach Gorlickich. Przewaga Sapy nad peletonem wynosiła niewiele ponad 1 minutę i kiedy do mety pozostało jedynie 10 kilometrów, kolarze ekipy CCC natychmiast zlikwidowali ucieczkę.

Z peletonu zaczęły się kolejne ataki. Na ostatnim kilometrze trasy na czele uformowała się niewielka grupka kolarzy, a byli w niej m.in. Mariusz Gil, Robert Radosz, Paweł Cieślik oraz Foliforov, Klaas i Vantornout. którzy między sobą rozegrali walkę o zwycięstwo.
Ostatecznie tej niewielkiej grupce udało się dojechać do mety, a najszybciej finiszował z niej Robert Radosz, zostając zwycięzcą 3. etapu wyścigu. Drugie miejsce zajął Mariusz Gil (Bab Babaco Cycling Team), a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Cieślikowi.

Klasyfikację generalną zdominowali kolarze z Polkowic. Wyścig zwyciężył Tomasz Marczyński, drugą pozycję ze stratą 30 sekund zajął Marek Rutkiewicz, a trzecią Łukasz Bodnar.
Najlepszym młodzieżowcem wyścigu został triumfator pierwszego etapu, Tijmen Eising (Sun Sunweb-Revir). Klasyfikację górską zwyciężył Jacek Morajko, najaktywniejszym kolarzem został Tomasz Marczyński, a drużynowo wygrali kolarze CCC Polsat.