Aktualności

MWG: Sznitko zwycięża w Jodłowniku.

Zwycięzcą 2. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego z Gdowa do Jodłownika został zawodnik ekipy kolarskiej CCC Polsat Polkowice, Adam Sznitko. W sprinterskim pojedynku na mecie w Jodłowniku pokonał Błażeja Janiaczyka i Jacka Morajkę (obaj z ekipy Mróz ActiveJet).

2.etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpoczął się od prezentacji zawodników w Światnikach Górnych a start ostry kolarzy z uwagi na nieprzejezdne drogi spowodowane niedawną powodzią przewidziano w oddalonym o 30 kilometrów Gdowie. Skrócona do 126 kilometrów trasa etapu okazała się bardzo wymagającą dla kolarzy. Na jej trasie znalazły się trzy górskie premie 1 kategorii: w Rozdzielach, Pasierbcu i Wilkowysku. Od samego startu kolarzy w Gdowie w peletonie dochodziło do licznych prób odjazdów, które mimo wszystko były likwidowane. Każdy z podjazdów pod górską premię dzielił peleton na grupy, które na zjazdach łączyły się. Dwie pierwsze górskie premie padły łupem Jacka Morajko (Mróz AktiveJet) który tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji na najlepszego „górala” wyścigu. Kiedy peleton wjechał na rundy wokół Jodłownika, i zaczął się wspinać na premię górską w Wilkowysku, od porozrywanego peletonu odskoczyła grupka 20 kolarzy, która szybko zaczęła zyskiwać przewagę. W odjeździe tym znaleźli się m.in. Łukasz Bodnar, Dariusz Batek i Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice), Jacek Morajko, Błażej Janiaczyk, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Mariusz Witecki i Paweł Cieślik (wszyscy z Mróza), Dariusz Baranowski (Romet Weltour Dębica), Radosław Romanik (DHL Author) oraz kolarze zagraniczni z ekipy Kalev i SP Tableware. W odjeździe zabrakło lidera wyścigu, Martina Zlamalika. Po przejechaniu pierwszej 25 kilometrowej rundy, przewaga ucieczki wynosiła już kilka minut, a peleton podzielił się na mniejsze grupy.
Na metę w Jodłowniku 20-osobowa ucieczka przyjechała z prawie 8 minutową przewaga nad porwanym peletonem a w sprinterskim pojedynku Adam Sznitko zdecydowanie pokonał zawodników Mroza: Błażeja Janiaczyka i Jacka Morajkę.

Po 2. etapie w klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Jacek Morajko (Mróz ActiveJet) przed Estończykiem Alessandro Bertuolą (Kalev Chocolate Team) oraz Kolumbijczykiem Walterem Pedrazą Moralesem (SP Tableware).
Dariusz Batek zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem ekipy CCC Polsat Polkowice.

W sobotę odbędzie się ostatni, 3.etap z Iwkowej do Biecza. Z powodu złego stanu dróg (w okolicach Ryglic, Szerzyna i Tuchowa są porozrywane mosty) etap skrócono do 70 km.

Wyniki 2. etapu, Świątniki Górne – Jodłownik, dł.126 km

1. Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice)
2. Błażej Janiaczyk (Mróz ActiveJet)
3. Jacek Morajko (Mróz ActiveJet)

18. Dariusz Batek
20. Łukasz Bodnar
48. Tomasz Kiendyś 0:07:58
64. Krzysztof Jeżowski 0:20:21
67. Tomasz Smoleń
74. Tomasz Repiński
77. Tomasz Lisowicz