MWG: Tomasz Smoleń zwycięża na 3. etapie w Bieczu.

Zwycięzcą ostatniego etapu, 48. Małopolskiego Wyścigu Górskiego został kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Smoleń, który w sprinterskim pojedynku pokonał Adama Wadeckiego (Aktio Group Mostostal Puławy) oraz Belga Svena Vanthourenhouta (Sunweb-Revor).

Trzeci etap z Iwkowej do Biecza o długości 70 kilometrów, został skrócony z uwagi na nieprzejezdne drogi i uszkodzone mosty, spowodowane niedawną powodzią. Mimo krótkiego dystansu przebieg etapy był bardzo dynamiczny. Zaraz po starcie w Iwkowej, na 4 kilometrze trasy, kolarze rozpoczęli wspinaczkę na górską premię w Tymowej, która jak zwykle porozrywała peleton na małe grupki. Nie trwało to zbyt długo, gdyż na zjeździe peleton znowu połączył się w całość. I tak przez cały dystans etapu. Mimo licznych ataków z peletonu i trzech górskich premii usytuowanych na trasie etapu, peleton prawie w całości dojechał do Biecza. Na kilka kilometrów przed metą, na ostatniej premii w Racławicach, od peletonu odskoczyła pięcioosobowa grupka, której udało się uzyskać kilkunastosekundową przewagę. Bardzo mocno pracujący peleton dopadł uciekinierów na 200 metrów przed metą a Tomasz Smoleń, który bardzo dobrze czuje się w finiszach pod górę, wykorzystał swoja szansę i sięgnął po zwycięstwo etapowe.

W klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężył Jacek Morajko (Mróz ActiveJet) który wyprzedził Estończyka Alessandro Bertuolę (Kalev Chocolate Team) o 26 sekund i kolegę klubowego Mateusza Taciaka (Mróz ActiveJet) o 31 sekund. Ponadto Morajko triumfował również w klasyfikacji górskiej oraz punktowej.