Aktualności

MWG: zwycięstwo Łukasza Bodnara, Jacek Morajko piaty

Zwycięzcą ostatniego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego został Białorusin Branislau Samoilau z ekipy RCOP-Belarus. W klasyfikacji generalnej wyścigu pierwsze miejsce zajął Łukasz Bodnar z ekipy Bank BGŻ Team.

Trzeci a zarazem ostatni etap MWG rozpoczął się w Niedzicy, gdzie na zaporze zbiornika czorsztyńskiego zostały umiejscowione zarówno start jak i meta wyścigu. Kolarze mieli do pokonaniu 120 kilometrów trasy która wiodła początkowo drogami wokół Jeziora Czorsztyńskiego a następnie kierowała się w okolice Nowego Targu i Bukowiny Tatrzańskiej gdzie na kolarzy czekały podjazdy w Skrzypnem, Gliczarowie, Łapszance i Łapszach Niżnych.

Przebieg rywalizacji na pierwszych kilometrach trasy był zdominowany przez kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, którzy inicjowali prawie wszystkie ataki. W większości odjazdów swój udział mieli m.in. Łukasz Owsian, Josef Cerny, Adrian Honkisz a także Bartek Matysiak. W peletonie kontrolę nad przebiegiem etapu przejęła ekipa Banku BGŻ wraz z Bauknecht Author i kasowała wszystkie groźne odjazdy.

Kiedy kolarze zaczęli pokonywać pierwszy z trudnych podjazdów w Skrzypnem, peleton był już mocno podzielony a na jego przedzie jechali Kamil Zieliński (Las Vegas Energy Power Drink), Marcin Sapa (BDC MarcPol), Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) i Branislau Samoilau (RCOP-Belarus).

Ciężki podjazd pod Gliczarów jeszcze mocniej porwał peleton na mniejsze grupki. Za prowadzącą czwórką uformowała się grupa pościgowa, w której obecnych było ok. 15 kolarzy – m.in. Adrian Honkisz i Jacek Morajko z CCC Polsat Polkowice, Kamil Gradek z BDC MarcPol, Jiri Hudacek (Bauknecht Author), Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik z Bank BGŻ Team oraz Karol Domagalski i Emanuel Piaskowy z reprezentacji Polski. Przed samą linią górskiej premii w Gliczarowie, samotnie zaatakował Branislau Samoilau i zdołał odjechać, zostawiając za soba goniących Zielińskiego i Sapę.

Na mecie w Niedzicy, Białorusin Samoilau wyprzedził o 51 sekund Kamila Zielińskiego i o 1 minutę Marcina Sapę. 14-osobową grupę pościgową, która straciła 1’03, przyprowadził na finisz Jacek Morajko, wyprzedzając Kamila Gradka (BDC MarcPol) i Karola Domagalskiego (ReprezentacjaPolski).

W klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego zwycięzcą został Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), przed klubowym kolegą Pawłem Cieślikiem i Jirim Hudeckiem (Czechy/Bauknecht-Author).

Najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice zajął Jacek Morajko, kończąc wyścig na 5.miejscu.

 

Wyniki trzeciego etapu (wokół Niedzicy, 120 km):

1. Branislau Samoilau (Białoruś/RCOP) – 3:01.29

2. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) – strata 51 s

3. Marcin Sapa (BDC Marcol) – 1.01

4. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) – 1.03

16. Adrian Honkisz

28. Josef Cerny

29. Łukasz Owsian 2:48

31. Marek Rutkiewicz 3:29

48. Bartłomiej Matysiak 7:10

 

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) 10:49.24

2. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) – strata 4 s

3. Jiri Hudecek (Czechy/Bauknecht-Author) – 1.38

5. Jacek Morajko – 3.02

14. Adrian Honkisz – 4:29

23. Josef Cerny – 6:26

27. Łukasz Owsian – 10:19

29. Marek Rutkiewicz – 13:39

38. Bartłomiej Matysiak – 14:39