Aktualności

Nikolay Mihaylov wygrywa Memoriał Marka Cichosza

Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą Memoriału Marka Cichosza, który zainaugurował rywalizacje kolarzy w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Lotto Tour” Dookoła Mazowsza.

Na początek zmagań kolarzy w wyścigu Dookoła Mazowsza został rozegrany 3. Memoriał Marka Cichosza, będący zarazem prologiem tego wyścigu. Na terenach Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, kolarze ścigali się na 45 kilometrowej trasie kryterium, podzielonej na 18 rund. Zgodnie z ustalonym regulaminem, kolarze zdobywali punkty na co drugim okrążeniu a suma zdobytych punktów dawała zwycięstwo w kryterium. Żółta koszulka lidera wyścigu miała przypaść w udziale zawodnikowi, który uzyskał najszybszy czas przejazdu jednego z 18-tu okrążeń.

Ekipa CCC Polsat Polkowice: od lewej: Jacek Morajko, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Piotr Gawroński i Nikolay Mihaylov.

 

Peleton kolarski na linii startu Memoriału Marka Cichosza.

Pierwsze okrążenia kolarze pokonywali stosunkowo spokojnie, lecz za każdym „tłustym” przejazdem przez metę, gdzie można było zdobyć punkty, tempo mocno wzrastało. W połowie dystansu, peleton zaczął dzielić się na mniejsze grupki. Wykorzystała to ekipa BDC MarcPol, która podkręciła mocne tempo i doprowadziła do uzyskania przez Eryka Latonia najkrótszego czasu przejazdu, co zgodnie z regulaminem zapewniło mu żółtą koszulkę lidera wyścigu.

Kolarze na trasie kryterium, m.in. Adrian Kurek.

 

Atak Nikolaya Mihaylova.

Kiedy kolarze pokonywali 12.okrążenie, z większej grupki która jechała na przedzie, zaatakował kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Nikolay Mihaylov.

Jechałem w jednej z pierwszych grup i zobaczyłem, że peleton jest mocno podzielony. Nie zastanawiając się wiele, mocniej nacisnąłem na pedały i dość szybko udało mi się odjechać od grupki – powiedział na mecie kryterium Nikolay Mihaylov. Rozkręciłem dość wysokie tempo, co pozwoliło mi dość szybko uzyskać znaczną przewagę nad kilkuosobowa grupą, która jechała za mną. Dalej jechałem w swoim rytmie i z każdym następnym okrążeniem powiększałem przewagę. Na trzy okrążenia do końca zauważyłem, że nikt mnie nie goni i wówczas pomyślałem, że jest szansa by to kryterium wygrać. Udało się dojechać samotnie do mety z czego bardzo, bardzo się cieszę – zakończył Niki Mihaylov.

Nikolay Mihaylov samotnie mija linię mety Memoriału Marka Cichosza.

Nikolay Mihaylov, który samotnie pokonywał dużą część trasy kryterium, zdobył 23 punkty do klasyfikacji punktowej i na jutrzejszym etapie wystąpi w koszulce  lidera klasyfikacji aktywnych.

Nikolay Mihaylov w koszulce lidera klasyfikacji aktywnych.

 

W koszulce lidera klasyfikacji U-23 pojedzie Łotysz Andris Vosekalns (Rietumu-Delfin).

Wyniki Memoriału Marka Cichosza.

1. Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice) – 23 pkt.

2. Adrian Tekliński (Sante Whistle Ziemia Brzeska) – 12 pkt.

3. Sjors Roosen (Cycling Team Jo Piels) – 10 pkt.

info: A.Dyszyński