Nikolay Mihaylov wygrywa w Olsztynie

Zwycięzcą II Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Olsztyna został kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Nikolay Mihaylov.

Podczas wyścigu kolarskiego rozgrywanego w Olsztynie, kolarze mieli do pokonania dystans 130 kilometrów a trasa prowadziła na rundach ulicami miasta. Do pokonania było 10 rund po 13 kilometrów każda. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników, w tym m.in. kolarze CCC Polsat Polkowice, BDC MarcPol i BGŻ Team.

Kilkanaście kilometrów po starcie na atak z grupy zasadniczej zdecydowało się sześciu śmiałków. Trzech kolarzy CCC Polsat Polkowice, dwóch BDC MarcPol i jeden z Team BGŻ.
W końcówce doszło do niecodziennej sytuacji. Z sześcioosobowej grupy odjechał Nikolay Mihaylov i Błażej Janiaczyk (Team BGŻ). O pechu może mówić Błażej, któremu na kilkaset metrów przed metą spadł łańcuch i ostatecznie na metę przyjechał jako drugi. Wyścig po samotnym finiszu wygrał Nikolay Mihaylov, a trzeci był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Tuż za podium uplasował się Piotr Kirpsza (BDC MarcPol).

Z peletonu najszybszy był również kolarz CCC Polsat Polkowice – Grzegorz Stępniak.

Najlepszym orlikiem został Piotr Skarżyński (BDC MarcPol), który jechał w ucieczce i przyjechał na piątej pozycji.

Wyniki wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna.

1. Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice)