Nokere-Koerse: zwycięża Steegmans, Janiszewski 24.

Gert Steegmans z ekipy Quick Step wygrał 66 edycję belgijskiego klasyka Nokere-Koerse pokonując w sprinterskim pojedynku Stefana Van Dijka (Veranda Willems Accent) i Graeme Browna z ekipy Rabobank. Na 24 pozycji linie mety minął Sylwester Janiszewski.

Przebieg walki na prawie 200 kilometrowej trasie klasyka został zdominowany przez czwórkę kolarzy: Michaela Van Staeyen (Topsport Vlaanderen-Mercator), Guillaume Van Keirsbulcka (Quick Step), Matthieu Ladagnousa (FDJ) i Kenny Dehaesa (Omega Pharma-Lotto) którzy większość trasy przejechali w ucieczce. Peleton bardzo skrupulatnie kontrolował przebieg walki na trasie wyścigu nie pozwalając uciekającej czwórce na uzyskanie znacznej przewagi, która momentami wynosiła jedynie niewiele ponad 2 minuty. Na 20 kilometrów do mety, przy wydatnej współpracy wielu ekip, ucieczka czwórki kolarzy została zlikwidowana. Im bliżej do mety w peletonie podejmowano wiele kolejnych prób odjazdów. W jednej z nich znowu uciekał Kenny Dehaes z Omega Pharma-Lotto wraz z trójką kolarzy. Pościg kolarzy ekipy Katusha szybka zlikwidował odjazd i na 7 kilometrów przed meta peleton jechał już razem.
Tuz przed meta mocno zaczęły pracować ekipy Rabobank, Quick Step i Omega Pharma-Lotto rozprowadzając na finisz swoich sprinterów. Wyprowadzony na dobrą pozycję Gert Steegmans nie dał szans swoim rywalom i minął linie mety jako pierwszy. Pokonał Stefana Van Dijka i Graeme Browna. Na dobrej, 24 pozycji finiszował kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Sylwester Janiszewski.

O wielkim pechu mogą mówić pozostali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, których z walki o dobre miejsca wyeliminowały liczne defekty których na trasie było bardzo wiele. Z wyścigu musieli się wycofać m.in. sprinterzy: Andre Schulze i Tomasz Smoleń.