CCC Development Team

Zawodowa grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice to ekipa, której korzenie sięgają roku 2000, kiedy to firma obuwnicza CCC wspólnie z firmami: Mat i Ceresit postanowiła sponsorować polskie kolarstwo. Powstała ekipa kolarska Mat Ceresit CCC kierowana przez srebrnego medalistę olimpijskiego z Seulu 1988 r, – Andrzeja Sypytkowskiego, a Telewizja Polsat objęła patronat medialny, by w późniejszym czasie stać się jej współsponsorem. W kolejnych sezonach kolarskich ekipa zmieniała sponsorów występując pod nazwami: 2001 – CCC Mat, 2002-2003 – CCC Polsat, 2004 – Hoop CCC Polsat, 2005 – grupa zawiesiła działalność, 2006 – CCC Polsat, 2007 – 2014 CCC Polsat Polkowice oraz 2015 – 2017 CCC Sprandi Polkowice.

Sezon 2017

W sezonie 2017 polkowicka grupa wystartowała po raz drugi w swojej historii w Giro d’Italia. Była to wyjątkowa, bo 100.edycja i kolarze CCC Sprandi Polkowice zaprezentowali się w niej w niej z bardzo dobrej strony. Jan Hirt był jednym z najsilniejszych kolarzy w trzecim tygodniu. Raz uplasował się na 5.miejscu na etapie i cały wyścig ukończył na wysokiej, 12.pozycji w generalce. Miejsca w czołowej „10” na poszczególnych odcinkach wywalczyli także Jan Tratnik (w jeździe na czas) i Felix Grossschartner.

W całym 2017 „pomarańczowi” wystartowali w 53 wyścigach (180 dni wyścigowych), w tym w 9 zaliczanych do World Tour. Aż 66 razy stawali na podium imprez UCI i PZKol. Wśród nich były 34 zwycięstwa. Do tych najważniejszych należy mistrzostwo Polski Adriana Kurka ze startu wspólnego, triumf etapowy i w generalce Jana Tratnika w Tour of Slovakia oraz Macieja Paterskiego w Szlakiem Walk Majora Hubala i Małopolskim Wyścigu Górskim. Zawodnicy polkowickiego zespołu stawali też na najwyższym stopniu podium w Memoriale Henryka Łasaka (Paterski), Pucharze Uzdrowisk Karpackich (Alan Banaszek), Memoriale Grundmana i Wizowskiego (Banaszek), Koronie Kocich Gór (Łukasz Owsian), czy też Górskich Szosowych Mistrzostw Polski (Mateusz Taciak).

Kolarze CCC Sprandi Polkowice świetnie radzili sobie w wyścigach etapowych, plasując się wysoko w końcowej klasyfikacji Czech Cycling Tour (3. Tratnik), Tour of Croatia (3. Hirt, 4. Grossschartner),  Tour of Austria (4. Grossschartner) i CCC Tour – Grody Piastowskie (2. Leszek Pluciński). W wyścigu sponsorowanym przez CCC, Alan Banaszek wygrał także ostatni etap, i to w Polkowicach. Młody sprinter triumfował też na etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, a niewiele starszy Kamil Małecki zgarnął etap w wyścigu dla młodzieżowców, Karpackim Wyścigu Kurierów i ukończył zmagania na 2.miejscu w generalce.

W sezonie 2017 „pomarańczowi”  po raz kolejny potwierdzili, że należą do najsilniejszych w jeździe drużynowej. We włoskiej etapówce Settimana Internazionale Coppi e Bartali po raz drugi wygrali etap rozgrywany w drużynowej formule. Znakomicie zaprezentowali się w tej konkurencji także na mistrzostwach świata. Wywalczyli 8. miejsce pokonując kilka ekip World Tour. Dodatkowo w indywidualnej czasówce Jan Tratnik był 10.

Sezon 2016

 • W 2016 roku ekipa CCC Sprandi Polkowice kontynuowała swoją strategię rozwoju i ścigała się w największych imprezach kolarskich. W programie znalazły się prestiżowe Tirreno-Adriatico, Mediolan – San Remo, Strade Bianche, Volta a Catalunya, Gent – Wevelgem, Amstel Gold Race, Ronde van Vlaanderen, Tour de Suisse, Bretagne Classic – Ouest-France oraz po raz kolejny, Tour de Pologne.
 • Grupa odniosła w tym sezonie wiele sukcesów – zarówno w zagranicznych, jak i krajowych wyścigach. Tym największym była wygrana Jana Hirta w końcowym zestawieniu Tour of Austria. Zwyciężył on na „królewskim etapie”, a potem dzięki wsparciu zespołu utrzymał prowadzenie do samego końca.
 • Grzegorz Stępniak triumfował natomiast na etapie oraz w klasyfikacji generalnej Tour of Estonia. Świetnie w pomarańczowych barwach spisywał się Victor de la Parte, który zakończył wymagający, rozgrywany w górskim terenie Tour of Croatia na 3.miejscu w końcowym zestawieniu. Do tego był 3.na najcięższym odcinku, a razem z zespołem zajął tę samą lokatę w jeździe drużynowej. Rywalizował też jak równy z równym z ekipami World Tour w Tour de Suisse, w którym zajął 11.miejsce w generalce. Maciej Paterski był w tym wyścigu 3. na jednym z trudniejszych etapów, a dwa miesiące później finiszował jako 6. w innej imprezie WT, Bretagne Classic – Ouest-France.
 • W krajowych imprezach „pomarańczowi” potwierdzili swoją siłę. Mateusz Taciak, brązowy medalista w jeździe na czas, wygrał zarówno 6-dniowy Bałtyk – Karkonosze Tour, jak i Małopolski Wyścig Górski. Do tego zwycięstwa etapowe lub miejsca na podium w tych wyścigach dorzucili Maciej Paterski, Davide Rebellin oraz Nikolay Mihaylov. Łukasz Owsian natomiast, nie miał sobie równych w jednodniowym Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski. Wśród ważniejszych sukcesów było także 3. miejsce Rebellina w Czech Cycling Tour.
 • Rok 2016 stał też pod znakiem rozwoju polskich talentów w drużynie CCC Sprandi Polkowice. Zaledwie 21-letni Michał Paluta zwyciężył na etapach prestiżowych etapówek w kategorii U23 – Karpackim wyścig Kurierów oraz Course de la Paix U23. W tej pierwszej uplasował się również na 2.pozycji w generalce. Po wygraną etapową sięgnął w niej również inny z kolarzy polkowickiego zespołu, Alan Banaszek. Pod koniec sezonu był on również 6. w Sparkassen Münsterland Giro, gdzie rywalizował z czołowymi kolarzami elity.

Sezon 2015

 • Sezon 2015 był najlepszym w historii grupy sponsorowanej przez firmę CCC. Drużyna, która zaczęła wtedy występować pod nieco inną nazwą – CCC Sprandi Polkowice – odniosła w nim aż 17 zwycięstw w wyścigach UCI i łącznie 57 razy stawała na podium. W porównaniu z sezonem 2014 zespół zrobił ogromny postęp, gdyż wtedy tych miejsc w pierwszej „3” było 38.
 • Do najważniejszych triumfów „pomarańczowych” można z pewnością zaliczyć wygraną Macieja Paterskiego na 1. etapie prestiżowego Wyścigu dookoła Katalonii. Dla polkowickiego zespołu było to pierwsza zwycięstwo w imprezie o najwyższej randze – UCI WorldTour. Polak wygrał również wszystkie możliwe klasyfikacje w Tour of Croatia – generalną, punktową i górską, w Tour de Pologne po raz drugi z rzędu wywalczył koszulkę najlepszego górala, a w jednym z najtrudniejszych i największych wyścigów jednodniowych na świecie, Amstel Gold Race, uplasował się na wysokiej 9. pozycji.
 • Wspaniałą formę w 2015 roku prezentował również doświadczony Davide Rebellin. Wygrał on włoski wyścig Coppa Agostoni, najcięższy etap Tour of Turkey oraz razem z Adrianem Kurkiem, Jarosławem Maryczem i Tomaszem Kiendysiem zwyciężył w jeździe drużynowej podczas etapowego, Coppi e Bartali, pokonując jedną z najlepszych ekip w profesjonalnym peletonie, Team Sky.
 • Sezon 2015 był dla „pomarańczowych” wyjątkowy również z innego powodu – po raz drugi w historii, grupa wystartowała w jednym z najcięższych wyścigów kolarskich na świecie – trzytygodniowym Giro d’Italia.

Sezon 2014

 • Sezon kolarski 2014 to kolejny już rok podczas którego ekipa „pomarańczowych” odnosi znaczące sukcesy. To drugi sezon startów w gronie ekip Professional Team. Skład ekipy został powiększony o trzech kolarzy: Macieja Paterskiego, Tomasza Marczyńskiego i Białorusina Branislaua Samiolaua.
 • Już w lutym ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczęła pierwsze starty na wyścigach w Hiszpanii i Francji. Dobrą dyspozycją wykazał się Davide Rebellin, który m.in. ukończył na 3.miejscu wyścig Vuelta Ciclista a Murcia. W wyścigu Volta Ciclista Catalunya (kat.2UWT) świetnie zaprezentowali się Marek Rutkiewicz i Maciek Paterski, zajmując podczas etapów odpowiednio 5. i 4. miejsca.
  Pierwsze zwycięstwo dla ekipy odnotował „nowy” nabytek ekipy, Maciej Paterski. Wygrał rywalizację podczas „Ślężańskiego Mnicha”, pierwszego wyścigu otwierającego sezon kolarski w Polsce. Był to początek dobrego sezonu Maćka. W maju zostaję zwycięzcą bardzo trudnego wyścigu Tour of Norway (kat.UCI 2HC), a podczas Tour de Pologne, zdobywa koszulkę najlepszego „górala” wyścigu. Wygrywa również Memoriał Henryka Łasaka.
 • Drugim z kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, który w sezonie 2014 odnotował swoje najważniejsze sukcesy jest Bartłomiej Matysiak. Na otwarcie sezonu w Sobótce był drugi, a w czerwcu na tej samej trasie sięgnął po tytuł mistrza Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Bardzo dobry wynik osiągnął podczas Memoriału Grundmanna i Wizowskiego, gdzie wygrał jeden z etapów a wyścig ukończył na 2.miejscu.
 • Na Mistrzostwach Polski w Sobótce, Mateusz Taciak wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas a Bułgar jeżdżący w barwach „pomarańczowych”, Nikolay Mihaylov został mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego.
 • Kolejne zwycięstwa dla ekipy „dorzucili” m.in., Mateusz Taciak, który wygrał klasyfikację generalną wyścigu „Szlakiem Grodów Piastowskich”, Jaroslaw Marycz zostając zwycięzcą wyścigu „Dookoła Mazowsza” a także Tomasz Kiendyś, który wygrał Tour of Rybnik.
 • Zwycięstwa etapowe odnosili również Jacek Morajko i Grzegorz Stępniak podczas wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Adrian Kurek w wyścigu Tour of Estonia, a także Breanislau Samoilau w rumuńskiej etapówce Sibiu Cycling Tour.
 • Sezon kolarski 2014 to drugi rok ścigania w polkowickiej ekipie utytułowanego i doświadczonego kolarza z Włoch, Davide Rebellina. Mimo, że na swoim koncie nie odnotował żadnego zwycięstwa, to startując w wielu prestiżowych wyścigach na świecie, zajmował bardzo wysokie miejsca. W wyścigu Sibiu Cycling Tour zajął w generalce 2.miejsce i dwukrotnie kończył etapy na 3.pozycji. W belgijskim klasyku najwyższej kategorii 1.HC, De Brabantse Pijl, zajął wysokie 7.miejsce a w kultowym Amstel Gold Race (1UWT), rywalizując z najlepszymi kolarzami na świecie kończy wyścig na 13.miejscu. Na 5.miejscu w klasyfikacji generalnej ukończył wyścig Dookoła Turcji. Sezon zakończył zwycięstwem w Giro dell’Emilia co dało mu awans na 3. lokatę w końcowym rankingu indywidualnym UCI Europe Tour.
 • W rankingu drużynowym ekipa CCC Polsat Polkowice zajęła bardzo wysokie 7. miejsce wśród 124 zarejestrowanych zawodowych grup kolarskich. Tak wysoka pozycja zapewniła kolarzom z Polkowic start w drużynowych Mistrzostwach Świata w hiszpańskiej Panferradzie. „Wykręciła” w nich 18. czas. „Pomarańczowi” założyli również biało-czerwone trykoty. W składzie reprezentacji Polski znalazł się Mateusz Taciak, który rywalizował w indywidualnej czasówce i był 18. oraz Bartłomiej Matysiak i Maciej Paterski, którzy dostali powołanie do 9-osobowej drużyny na wyścig ze startu wspólnego. W ogromnym stopniu przyczynili się do historycznego zwycięstwa Michała Kwiatkowskiego, pracując na mistrza świata przez większość wyścigu. Sam Paterski zdołał przyjechać na metę na świetnej, 17. pozycji.
 • Sezon na polskich szosach kolarze CCC Polsat Polkowice zamknęli zdobywając tytuł mistrzów Polski w jeździe drużynowej (Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz i Mateusz Taciak) oraz w jeździe parami (Kiendyś i Kurek). Dodatkowo duet Marycz – Taciak wywalczył brąz.

Sezon 2013

 • W sezonie kolarskim 2013 ekipa CCC Polsat Polkowice została zarejestrowana w gronie ekip Professional Continental Team. Skład ekipy został powiększony do 17 zawodników, a wśród kolarzy którzy dołączyli do ekipy znalazł się doświadczony i utytułowany kolarz z Włoch, Davide Rebellin.
 • Pierwszym startem, którym rozpoczęto sezon kolarski 2013, był wyścig Tour de San Luis (kat. 2.1 UCI) rozegrany w Argentynie. Sześcioosobowa ekipa „pomarańczowych” stanęła u boku najlepszych kolarzy z ekip Word Toru, wśród których byli m.in. Alberto Contador, Vincenzo Nibali  i wielu innych, bardzo znanych kolarzy światowego peletonu. Wyścig w Argentynie był dla zawodników CCC  bardzo ważnym startem, gdyż po raz pierwszy w sezonie, mogli wśród najlepszych skonfrontować posiadane umiejętności i zdobyć cenne kolarskie doświadczenie. W lutym, ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała we Francji w wyścigu Tour Méditerranéen oraz w hiszpańskiej etapówce, Vuelta Andalucia (kat. 2.1 UCI). Były to również dwa bardzo ważne starty ekipy, gdyż po raz pierwszy w składzie „pomarańczowych” pojawił się Davide Rebellin. Podczas wyścigu Vuelta Andalucia, jak przystało na utytułowanego zawodnika, wywalczył na jednym z etapów, 3.miejsce a klasyfikacji generalnej zajął wysokie 9.miejsce, tracąc 30 sekund do zwycięzcy wyścigu, Alejandro Valverde.
 • Sezon kolarski 2013, okazał się dla Davide Rebellina bardzo udanym. Odniósł zwycięstwo w bardzo trudnym wyścigu Sibiu Cycling Tour (Rumunia), wygrał dwa etapy podczas wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich a także zajął kilka wysokich miejsca m.in. na Coppa Ugo Agostoni (4m.), Tre Vali Varesine ( 5m.), Settimana Bergamasca (3.m na etapie) oraz Ster ZLM Toer (2.m na etapie). Davide Rebellin został również brązowym medalistą mistrzostw Włoch w wyścigu ze startu wspólnego. Ukoronowaniem startów w sezonie 2013, było zajęcie 3. miejsca w rankingu kolarzy UCI Europa Tour.
  Pierwsze zwycięstwa ekipa zaczęła odnosić podczas startów w Polsce. Rozpoczął je Marek Rutkiewicz wygrywając „Ślężańskiego Mnicha” w Sobótce, wyścig rozpoczynający rywalizację w kolarskiej BGŻ ProLidze. Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice zdominowali rywalizacje w tegorocznym cyklu, wygrywając aż 8., z pośród 19. wyścigów całego cyklu. Przez cały sezon kolarski, żółta koszulka lidera cyklu była w posiadaniu kolarzy ekipy „pomarańczowych”. Jako pierwszy założył ją Marek Rutkiewicz, a od mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, podczas których Mateusz Taciak wywalczył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas, koszulka lidera BGŻ ProLigi przeszła w jego ręce i pozostała aż końca rywalizacji. W kategorii U-23, zwycięzcą BGŻ ProLigi został Mateusz Nowak, pieczętując swój sukces zwycięstwem na Memoriale Stanisława Kirpszy w Sokółce, wyścigu kończącym sezon kolarski w Polsce.
 • Kolejne zwycięstwa dla ekipy zdobywali dwaj wyśmienici sprinterzy „pomarańczowych”: Grzegorz Stępniak oraz Bartłomiej Matysiak. Podczas wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, Stępniak czterokrotnie stawał na najwyższym podium. Dodatkowo zwyciężał na etapach wyścigów: Bursztynowym Szlakiem – Hellena Tour, Dookoła Mazowsza oraz wyścigu klasycznym, Tour of Rybnik. W sumie odniósł aż 9. zwycięstw. Natomiast Bartłomiej Matysiak, oprócz zwycięstw w polskich wyścigach m.in. Pucharze MON, kryterium wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Estonii, wygrywając wyścig GP Tartu. Jego udziałem jest również zajęcie kilku dobrych miejsc podczas startów zagranicznych ekipy. Na początku sezonu, w Clasica de Almeria (kat.1HC) zajął wysokie 7.miejsce a we włoskim klasyku GP Bruno Beghelli (kat.1.1) finiszował na 6.miejscu. Podczas ostatniego startu ekipy w sezonie 2013, w wyścigu Tour of Hainan kilkakrotnie meldował się na mecie w pierwszej dziesiątce.
 • Wśród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice którzy powiększali dorobek zwycięstw należy odnotować również Mateusza Taciaka który wygrał Bałtyk-Karkonosze Tour a w wyścigu Tour of Hainan (Chiny) został najlepszym „góralem”. Jarosław Marycz tryumfował w wyścigu Szlakiem Bursztynowy, a Adriana Honkisza w pięknym stylu pokonał rywali w Pucharze Uzdrowisk Karpackich a podczas mistrzostw Polski wywalczył srebrny medal, ustępując jedynie Michałowi Kwiatkowskiemu. Podczas startu ekipy w prestiżowej włoskiej etapówce, Giro del Trentino (kat. 2HC) swój największy sukces odnotował Josef Cerny. Na 1.etapie finiszował na wysokim 2.miejscu a następnego dnia założył koszulkę lidera wyścigu. Został również mistrzem Czech w jeździe indywidualnej na czas w kategorii U-23. Do grona zwycięzców wpisał się również Tomasz Kiendyś, który wygrał kryterium w Szprotawie i prolog wyścigu Dookoła Mazowsza.
  W sezonie kolarskim 2013, ekipa CCC Polsat Polkowice wystartowała w 70. edycji wyścigu Tour de Pologne, wchodzącego w skład cyklu wyścigów Word Tour. Po raz pierwszy w historii wyścigu, kolarze rozpoczęli rywalizację we Włoszech (dwa etapy) a następnie kontynuowali wyścig w Polsce. Mimo, że podczas tego startu, kolarze CCC nie odnieśli większych sukcesów, to start wśród najlepszych ekip zawodowych świata można uznać za bardzo udany. „Pomarańczowi” angażowali się w akcje zaczepne, organizując i uczestnicząc w wielu ucieczkach. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Polsat Polkowice został Davide Rebellin, który ukończył wyścig na 21.miejscu.
 • Kolejny już rok, ekipa CCC Polsat Polkowice uzyskało prawo i wystartowała w Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej na czas, które odbywały się we Florencji (Włochy). Zajęła wysokie, 21. miejsce, ustępując jedynie najlepszym ekipom świata zrzeszonym w World Tourze. Występ ekipy należy uznać za duży sukces, gdyż w porównaniu do ubiegłego roku,  poprawiono wynik, przesuwając się z 26. miejsca na 21. Podczas Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas, ekipa  CCC Polsat Polkowice wywalczyła brązowy medal.
 • Podczas całego sezonu kolarskiego 2013, zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice 33. razy stawali na najwyższym stopniu podium. Ponadto zajęli 24. drugich i 20. trzecich miejsc.  Zostali uznani za najlepszą ekipą zawodową w Polsce a Mateusz Taciak i Mateusz Nowak tryumfowali w rywalizacji kolarskiej BGŻ ProLigi w kategorii elita i U-23. Na koniec sezonu, w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej Europa Tour, ekipa CCC została sklasyfikowana na 8. pozycji wśród 126 zarejestrowanych zawodowych ekip kolarskich.

Sezon 2012

 • Sezon kolarski 2012 to sezon, podczas którego ekipa CCC Polsat Polkowice została zarejestrowana jako ekipa Continental Team. Po udanym występie w Tour de Pologne  ekipę opuścili Tomasz Marczyński i Jacek Morajko podpisując kontrakty z ekipami Word Tour. Skład ekipy został odmłodzony. Pozyskano obiecujących zawodników młodego pokolenia: Piotra Gawrońskiego, Łukasza Owsiana i Grzegorza Stępniaka. Kierownictwo ekipy podpisało również kontrakt z młodym zawodnikiem z Bułgarii: Nikolayem Mihaylovem.
 • Przygotowania do startów w sezonie 2012 ekipa CCC Polsat Polkowice prowadziła na zgrupowaniach w Polsce a następnie w Hiszpanii (Lloret de Mar i Benidormie) gdzie na początku marca rozpoczęła sezon startem w wyścigu   “Vuelta Ciclista a Murcia” (kat. 2.1). Kolejnym startem ekipy był wyścig Volta ao Alentejo w Portugalii gdzie po raz pierwszy, swój sprinterski talent pokazał Grzegorz Stępniak, stając na drugim miejscu podium jednego z etapów. W całym sezonie 2012, młody sprinter ekipy CCC, siedmiokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, zwyciężając m.in. etapy na wyścigach: Bałtyk-Karkonosze, Szlakiem Bursztynowym i Dookoła Mazowsza. Jednak najwięcej powodów do radości sprawił Marek Rutkiewicz, dla którego był to bez wątpienia jeden z najlepszych sezonów w jego karierze.
 • Pasmo zwycięstw rozpoczął od „Ślężańskiego Mnicha” w Sobótce, wyścigu który rozpoczynał sezon kolarski w Polsce i jednocześnie rywalizację w kolarskiej BGŻ ProLidze.  Zwyciężając podczas tego wyścigu, Marek Rutkiewicz założył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej i utrzymał ją do samego końca rywalizacji, zostając jej zwycięzcą. Triumfatorem BGŻ ProLigi został dzięki odniesionym zwycięstwom w wyścigach wchodzących w skład tego cyklu a mianowicie: „Szlakiem Grodów Piastowskich”, Małopolskim Wyścigu Górskim i kończącym cykl wyścigów, Memoriale Stanisława Kirpszy w Sokółce. Do jego sukcesów  należy dodać zwycięstwa w wyścigu „Szlakiem Bursztynowym” i francuskiej etapówce Circuit des Ardennes. Na wyścigu w Podgórzynie wywalczył po raz trzeci koszulkę Górskiego Mistrza Polski.  W sumie Marek Rutkiewicz 11 razy stawał na najwyższym stopniu podium a 6-krotnie zajmował drugie miejsca.
 • Kolejne zwycięstwa dla ekipy zdobywali m.in. Nikolay Mihaylov, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour a także w klasyku o Puchar Prezydenta Olsztyna. Nikolay został również Mistrzem Bułgarii w jeździe indywidualnej na czas. Wśród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice którzy powiększali dorobek zwycięstw należy odnotować również Mateusza Taciaka który zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Mazowsza, Bartka Matysiaka – zwycięzcę kryterium o Złoty Pierścień Krakowa i etapu podczas Memoriału Wizowskiego i Grundmanna a także Adriana Honkisza który wygrał etap na wyścigu „Solidarnosci i Olimpijczyków” i kryterium Tyskie Fiata. Tomasz Kiendyś wygrał kryterium w Szprotawie i etap na wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym, Sylwester Janiszewski wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Na koncie Janiszewskiego znalazły się również zwycięstwa w kryteriach w Pawłowicach, Chrząstawie, Tarnowie, Rudzie Śląskiej i Broniszach a także zwycięstwa w wyścigu „Szosami Zagłębia” i Pucharze Uzdrowisk Karpackich. Łącznie Sylwester Janiszewski stawał na pierwszym miejscu podium 8 razy.
 • Dużym wyróżnieniem i uznaniem UCI było zaproszenie ekipy do startu w Mistrzostwach Świata w jeździe drużynowej na czas w Valkenburgu (Holandia). Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpiła w składzie: Marek Rutkiewicz, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak, Piotr Gawroński, Bartłomiej Matysiak i Nikolay Mihaylov i w rywalizacji z najlepszymi ekipami światowego peletonu zajęła 26. miejsce. Na krajowym rynku, podczas Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas, ekipa  CCC Polsat Polkowice wywalczyła srebrny medal.
 • Sezon kolarski 2012 należy uznać za bardzo udany – podsumował dyrektor ekipy Piotr Wadecki. Zawodnicy naszej ekipy 38 razy stawali na najwyższym stopniu podium, co jest bardzo dużym sukcesem w porównaniu z poprzednim sezonem. Ponadto zajęliśmy 20. drugich miejsc i 22. trzecie miejsca.  Zostaliśmy uznani za najlepszą ekipą zawodową w Polsce a Marek Rutkiewicz najlepszym kolarzem – zwycięzcą prestiżowego cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi.

Sezon 2011

 • Sezon kolarski 2011 to kolejny sezon, gdzie ekipa CCC Polsat Polkowice startowała jako ekipa Professional Continental Team. W składzie ekipy nastąpiły spore zmiany. Odeszli m.in. Krzysztof Jeżowski, Tomek Lisowicz, Jarosław Rębiewski, Adam Sznitko a do ekipy dołączyło kilku zawodników z rozwiązanej ekipy Mróz: Marek Rutkiewicz, Mariusz Witecki, Błażej  Janiaczyk, Mateusz Taciak i Jacek Morajko. Kierownictwo ekipy podpisało również kontrakty z zawodnikami zagranicznymi:  niemieckim sprinterem, Andre Schulze i Portugalczykiem, Jose Mendesem.
 • W sezonie 2011 ekipa CCC Polsat Polkowice bardzo szybko rozpoczęła swoje pierwsze starty a było ich bardzo wiele gdyż jako ekipa Professional otrzymała zaproszenie do startów w wielu ważnych wyścigach w Europie i na świecie. Po zakończeniu zgrupowania w Hiszpanii (w końcu stycznia), część ekipy wystartowała w wyścigu Tour de Langkawi, natomiast druga jej część, startowała w Volta Algavre, Clasica de Almeria a także w Tour of South Africa. Dobrze zaprezentował się w wyścigach w Malezji i Afryce sprinter Andre Schulze, zajmując wysokie miejsca na kilku etapach, a Bartek Matysiak ukończył na 5 miejscu, bardzo trudny Clasic de Almeria. Dużym wyróżnieniem i uznaniem dla ekipy było zaproszenie do startów w kilku wyścigach z kalendarza Word Tour oraz wyścigach kategorii HC, gdzie zawodnicy mogli konfrontować swoje umiejętności z kolarzami światowej czołówki. Ekipa wystartowała w Volta a Catalunya, Vattenfall Cyclassics w Hamburgu, a przede wszystkim w Tour de Pologne. „Pomarańczowi” zaznaczyli swoja obecność m.in. w Giro Trentino, Bayern Rundfahrt a także w Chinach na wyścigu Tour of Quinkhai Lake (kat.2HC), gdzie Mateusz Taciak po zwycięstwie na 2. etapie ukończył wyścig na 3 miejscu.
 • Starty ekipy CCC Polsat Polkowice w Polsce rozpoczęły się od zwycięstwa Łukasza Bodnara w wyścigu „Ślężański Mnich” w Sobótce, który rozpoczynał sezon kolarski 2011 a także rywalizację w kolarskiej BGŻ Pro Lidze. Zwyciężając podczas tego wyścigu, Łukasz Bodnar został liderem BGŻ Pro Ligi i pozycję tę utrzymał do ostatniego wyścigu, zostając jej zwycięzcą. Kolejne zwycięstwa dla ekipy zdobywali Andre Schulze podczas Memoriału Andrzeja Trochanowskiego, Marek Rutkiewicz podczas jednego z etapów wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich a także Tomasz Marczyński, Tomasz Kiendyś, Jacek Morajko. Łącznie w sezonie 2011 kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice 28 razy stawali na najwyższym podium. Ponadto 20 razy zajmowali drugie miejsca a 13 razy trzecie. Najważniejszymi osiągnięciami jakie w sezonie 2011 zdobyła ekipa, było wywalczenie przez Tomasza Marczyńskiego tytułu Mistrza Polski w kolarstwie szosowym zarówno w jeździe indywidualnej na czas jak i z wyścigu ze startu wspólnego. Tytuły v-ce Mistrza Polski wywalczyli również Tomasz Smoleń (start wspólny) oraz Łukasz Bodnar (jazda indywidualna na czas). Kolejny tytuł mistrzowski wywalczył także Marek Rutkiewicz, który na wyścigu w Podgórzynie został Górskim Mistrzem Polski. Do udanych należy zaliczyć również start ekipy w wyścigu Tour de Pologne. Przez cały  wyścig, kolarze CCC Polsat Polkowice jechali bardzo aktywnie, angażując się w walkę na każdym z etapów a Marek Rutkiewicz ostatecznie zajął 10 miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Sezon 2010

 • Sezon kolarski 2010 to dalszy rozwój ekipy CCC Polsat Polkowice. Od tego sezonu jesteśmy jedyną w Polsce ekipą PROFESSIONAL TEAM. Awans do wyższej kategorii ekip kolarskich to szansa na podniesienie poziomu sportowego ekipy a także możliwość konfrontacji ze światowym kolarstwem. Ekipa kierowana przez dyrektora sportowego Piotra Wadeckiego powiększyła swój skład do 16 zawodników. Do składu z sezonu 2009 dołączyli m.in. Tomasz Marczyński z ekipy Miche, były Mistrz Polski z 2007 r. a także młodzi, obiecujący kolarze:  Sylwestr Janiszewski, Tomasz Repiński i Adama Sznitko. Dla ekipy  CCC Polsat Polkowice był on  stosunkowo dobry o czym mogą świadczyć zwycięstwa, których ekipa odniosła łącznie 25. Tomasz Marczyński , Adrian Honkisz i Tomasz Smoleń odnieśli po 4 zwycięstwa natomiast Tomasz Kiendyś i Łukasz Bodnar trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ponadto kolarze CCC, 14 razy zajmowali drugie miejsca  a 15 razy trzecie.
 • Był to również sezon bardzo trudny i wyczerpujący, bowiem jako ekipa Professional Team (dawna II dywizja) otrzymała  możliwość startów w ważnych wyścigach w Europie. Po intensywnych zimowych zgrupowaniach w hotelu „Las” w Piechowicach kolarze rozpoczęli sezon od bardzo trudnych startów w wyścigach:  Vuelta Murcia, Ruta del Sol i Clasica Almeria gdzie konfrontowali swoje siły z czołówką światowego kolarstwa. Dobrze zaprezentował się Tomasz Marczyński zajmując 10 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Murcji.  Pierwsze zwycięstwo dla ekipy odniósł Tomasz Smoleń wygrywając VI etap wyścigu Tour de Taiwan.  Dobrze rozpoczął się również start kolarzy CCC w Polsce, bowiem kolejne zwycięstwo dla ekipy odniósł Tomasz Marczyński, zwyciężając w Sobótce w wyścigu na otwarcie sezonu kolarskiego.
 • Podsumowując sezon kolarski 2010 dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki powiedział: … był to sezon trzecich i czwartych miejsc. Po udanym sezonie 2009 i zdobyciu tytułu Mistrza Polski, mijający sezon nie był sezonem z którego patrząc na wyniki  moglibyśmy być bardzo zadowoleni. W najważniejszych dla naszej ekipy startach zajmowaliśmy czwarte i trzecie miejsca (Mistrzostwa Polski – jazda na czas, Mistrzostwa Polski – start wspólny, Mistrzostwa Polski Górskie, Szlakiem Grodów Piastowskich). Był to także rok trudnych startów oraz dużej ilości wyścigów w których braliśmy udział. Myślę, że efekty pracy jaką wykonali kolarze w tym roku a szczególnie młodzi zawodnicy  i doświadczenie zdobyte w wyścigach z czołowymi kolarzami świata  zaprocentuje w nadchodzącym sezonie.
 • Sezon kolarski 2010 kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice zakończyli startami na wyścigach w Azji  z których Tomasz Marczyński przywiózł bardzo cenne zwycięstwo w wyścigu „Tour of Seoul”.

Sezon 2009

 • Sezon kolarski 2009 to znaczne zmiany w składzie ekipy CCC Polsat Polkowice. Z poprzedniego składu pozostało jedynie czterech kolarzy i są to: Tomasz Kiendyś, Krzysztof Jeżowski, Jarosław Rębiewski i Tomasz Lisowicz. Do ekipy dołączyli: dwukrotny, złoty medalista Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (2007,2008) – Łukasz Bodnar, srebrny medalista Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego – Bartłomiej Matysiak oraz czwórka młodych utalentowanych kolarzy: Adrian Honkisz – srebrnym medalista Mistrzostw Polski 2008 w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U-23, Tomasz Smoleń – 5. kolarz tegorocznych MP w Złotoryi oraz bracia Piotr i Kamil Zielińscy. Funkcję dyrektora sportowego objął znakomity i utytułowany kolarz, selekcjoner szosowej kadry Polski – Piotr Wadecki.
 • Pierwszymi startami ekipy w sezonie 2009 były egzotyczne wyścigi: Tour de Taiwan i Tour de Maroc. Były to bardzo udane starty. Z dalekiego Tajwanu, gdzie ekipa występowała w barwach sponsora rowerów Meridy, kolarze przywieźli 3. zwycięstwa etapowe (Jeżowski 2. i Kiendyś 1.) oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu które odniósł Krzysztof Jeżowski. W kolejnym egzotycznym starcie ekipy w wyścigu Dookoła Maroka całkowicie dominowali “pomarańczowi”. Na 10. rozegranych etapów, kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wygrali 7. a Krzysztof Jeżowski dorzucił do swojego konta kolejne 4. zwycięstwa i został niekwestionowanym liderem wśród kolarzy ekip zawodowych.
 • W Polsce, pierwszym startem ekipy był wyścig w Sobótce, który otwierał sezon kolarski 2009, i również był to sukces CCC. Tym razem zwycięstwo odniósł nowy nabytek ekipy – Tomasz Smoleń. W dalszej części sezonu ekipa CCC Polsat Polkowice startuje w większości na wyścigach w kraju gdzie priorytetem są wyścigi kolarskiej Pro Ligi.
  Mimo olbrzymiej rywalizacji pomiędzy grupami zawodowymi, kolarze “pomarańczowych” sukcesywnie “dorzucają” kolejne zwycięstwa. I tak, łupem CCC padają zwycięstwa etapowe na wyścigu “Szlakiem Grodów Piastowskich” (Jeżowski – prolog, Smoleń – 3 etap), “Solidarności i Olimpijczyków” (Matysiak – 6 etap) a także na Małopolskim Wyścigu Górskim gdzie Jeżowski i Smoleń wygrywają po 1. etapie. Dużym sukcesem jest zwycięstwo odniesione przez Łukasza Bodnara w wyścigu Mazovia Tour. Wygrywa on jeden z etapów oraz klasyfikację generalną wyścigu. Kolejnym z kolarzy który w znaczący sposób powiększał dorobek zwycięstw ekipy był Tomasz Kiendyś. Wygrał on wyścig o Puchar MON, kryteria w Krakowie, Zielonej Górze, Wieluniu a także prolog “Pomerania Tour”. Najbardziej cennym dla ekipy CCC Polsat Polkowice w sezonie 2009 było zwycięstwo odniesione przez Krzysztofa Jeżowskiego w wyścigu ze startu wspólnego na Mistrzostwach Polski w Dolsku. Krzysztof Jeżowski przy olbrzymim wsparciu całej ekipy wywalczył tytuł Mistrza Polski, a Tomasz Smoleń zajmując 2. miejsce został v-ce Mistrzem Polski.
 • W rywalizacji kolarskiej Pro Ligi Arkus&Romet Tomasz Kiendyś zajął 3. miejsce w klasyfikacji indywidualnej a ekipa CCC Polsat Polkowice zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej Pro Ligi Invest Banku.
 • Łącznie w sezonie kolarskim 2009 kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice odnieśli 43 zwycięstwa ( w tym 18 zwycięstw Krzysztofa Jeżowskiego), 21 razy stawali na 2 miejscu a trzecie miejsce zajmowali 20 razy.

Sezon 2008

 • to kolejny sezon dominacji ekipy z Polkowic. W składzie ekipie szosowej nie zaszły żadne zmiany (dołączył jedynie Piotr Mazur) a Klub zrezygnował z prowadzenia grupy kolarzy MTB. I jak w roku ubiegłym głównym celem ekipy było utrzymanie pozycji najlepszej ekipy zawodowej w Polsce nastawiając się głównie na wygranie cyklu Pro Ligi. I rzeczywiście był to sezon również bardzo udany. Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice 32 razy stawali na najwyższym podium odnosząc zwycięstwa nie tylko w Polsce a również za granicą m.in. w wyścigu Tour de Tajwan. Był on również zwycięski w rywalizacji kolarskiej Pro Ligi Arkus&Romet. Tomasz Kiendyś zdecydowanie wygrał rywalizację w klasyfikacji generalnej a ekipa zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej pokonując ekipy DHL Author i Legii. Trzeba dodać, że kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice już po raz kolejny wygrali rywalizację Pro Ligi Arkus&Romet. Tomasz Kiedyś odnosząc w sezonie 13 zwycięstw etapowych okazał się również najwyżej sklasyfikowanym kolarzem polskim w rankingu UCI Europe Tour sezonu 2008 zajmując 26 miejsce. 7 zwycięstw etapowych odniósł Krzysztof Jeżowski a o jedno mniej – Marek Wesoły. Ponadto kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice 18 razy stawali na II miejscu podium, natomiast 15 razy zajmowali III miejsce.

Sezon 2006-2007

 • W sezonie kolarskim 2007 nastąpiły kolejne zmiany organizacyjne w ekipie CCC Polsat, której sponsorem została gmina Polkowice, a stanowiska dyrektorów sportowych objęli byli kolarze: Marek Leśniewski – srebrny medalista olimpijski z Seulu 1988 r. i Jacek Bodyk. Nastąpiły również zmiany w składzie ekipy gdzie oprócz silnej grupy szosowców (Jeżowski, Kiendyś, Lisowicz, Szaniawski, Rebiewski, Wesoły, Mróz, Żołędziowski), powstała bardzo mocna ekipa kolarzy MTB z powracającym do CCC Polsat Polkowice Mistrzem Polski MTB Markiem Galińskim, którego wspierali bracia: Adrian i Piotr Brzózka.
 • Głównym celem ekipy było zwycięstwo w rywalizacji kolarskiej Pro Ligi – cyklu najważniejszych wyścigów szosowych w Polsce. Sezon 2007 niewątpliwie jednym z najlepszych sezonów pod względem odniesionych zwycięstw. Na swoim koncie “pomarańczowi” odnieśli ich około 50, zwyciężając m.in. w zdecydowany sposób zarówno indywidualnie jak i drużynowo w najbardziej prestiżowym cyklu wyścigów kat. UCI w Polsce – Pro Lidze Arkus&Romet. Zwycięzcą Pro Ligi Arkus&Romet 2007 w kat. elita został Tomasz Lisowicz, a na drugiej pozycji tej klasyfikacji uplasował się kolejny kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Kiendyś. Na 14 wyścigów wchodzących w skład Pro Ligi, połowa z nich padła “łupem” kolarzy CCC Polsat Polkowice. Zwycięstwa odnieśli w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (Tomasz Lisowicz), Szlakiem Grodów Piastowskich (Tomasz Kiendyś), Dookoła Mazowsza (Marek Wesoły), Pucharze Uzdrowisk Karpackich (Mateusz Mróz), Memoriale Henryka Łasaka (Krzysztof Jeżowski) , wyścigu “Szlakiem walk mjr Hubala” (Tomasz Kiendyś) oraz w drużynowej jeździe na czas o Puchar Prezesa PKOl. Na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Kielcach, Jarosław Rębiewski wywalczył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas. Nie brakowało również sukcesów na arenie międzynarodowej. W Luksemburgu, w prestiżowym wyścigu Fleche du Sud, zwycięstwa etapowe odnieśli Grzegorz Żołędziowski i Tomasz Kiendyś, który jednocześnie ukończył cały wyścig na drugiej pozycji. Sukcesy odnosili również kolarze na wyścigach we Francji i Słowacji.
 • Sezon 2007 był również bardzo udany dla kolarzy górskich. W najważniejszym w Polsce cyklu wyścigów MTB – Skoda Grad Prix, triumfowali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. W kategorii elita zwyciężył po raz kolejny Marek Galiński, natomiast w kategorii U23 i junior zwycięstwa odnieśli bracia Adrian i Piotr Brzózka. Do pokaźnej kolekcji osiągnięć w swojej karierze sportowej, Marek Galiński dorzucił w sezonie 2007 dwa kolejne tytuły Mistrza Polski: w MTB i Maratonie MTB. Olbrzymim sukcesem zakończył się występ Piotra Brzózko na Mistrzostwach Świata MTB z których kolarz powrócił jako podwójny srebrny medalista, zdobywając medal indywidualnie w wyścigu juniorów a także w wyścigu drużynowym.

Sezon 2005

 • W sezonie kolarskim 2005 grupa zawiesiła swoją działalność, by w roku następnym powrócić do ścigania pod nazwą CCC Polsat i kierownictwem nowego dyrektora sportowego, którym został utalentowany kolarz, były v-ce Mistrz Świata 2002 r. – Zbigniew Spruch.
 • W skład ekipy weszło wielu kolarzy młodego pokolenia a jej liderem został Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego – Adam Wadecki. Kolarze ekipy CCC Polsat dobrze zaakcentowali swój powrót do polskiego peletonu wygrywając m.in. Memoriał Andrzeja Trochanowskiego (Piotr Chmielewski), a także byli aktywni we wszystkich wyścigach cyklu Pro Ligi zajmując w klasyfikacji drużynowej 4 miejsce, zaś Marek Wesoły w klasyfikacji indywidualnej zajął wysokie 7 miejsce.

Sezon 2004

 • Rok 2004 to kolejny rok dominacji “pomarańczowych” na polskich szosach. Ekipa pozyskuje nowego sponsora – firmę Hoop i w nieco zmienionym składzie walczy o utrzymanie pozycji najlepszej polskiej ekipy zawodowej. W jej składzie pojawiają się bracia Kohutowie oraz najwybitniejszy polski kolarz MTB – Marek Galiński. Sławomir Kohut zdobywa tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz staje na podium jako drugi w Wyścigu Pokoju i Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Na Mistrzostwach Świata MTB, Marek Galiński zajmuje 5 miejsce, potwierdzając, że należy do ścisłego grona najwybitniejszych sportowców w tej konkurencji.

Sezon 2003

 • Sukcesy te zaowocowały w kolejnym sezonie 2003, kiedy to ekipa CCC Polsat jako pierwsza polska ekipa zawodowa awansowała do I dywizji ekip UCI i wystartowała w prestiżowym Giro d’Italia. Pierwszy występ w Wielkim Tourze ekipy z Polski zakończył się dużym sukcesem. W klasyfikacji generalnej wyścigu Dariusz Baranowski zajął wysokie 12 miejsce. Kolejnym sukcesem tego sezonu był również występ ekipy w bardzo mocno obsadzonym Tour de Suisse, podczas którego Ondrej Sosenka zajął 9 miejsce, a Tomasz Brożyna 10. Tytuł Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego na sezon 2003 wywalczył Piotr Przydział.

Sezon 2002

 • Na wyścigu z cyklu Pucharu Świata w Zurychu, Piotr Przydział po bardzo dobrym występie zdobywa tytuł najlepszego górala tego wyścigu. Sezon 2002 to jeden z najlepszy sezonów ekipy pod względem odniesionych zwycięstw. W sezonie tym drużyna CCC Polsat odniosła 30 zwycięstw, co dało jej 6 miejsce w rankingu wszystkich ekip zawodowych, a Jacek Mickiewicz zaliczył w sumie 9 zwycięstw, co uplasowało go w światowej czołówce kolarzy sprinterów.

Sezon 2001

 • Kolejny sezon kolarski 2001, to dla ekipy z pod znaku CCC okres budowania bardzo silnej drużyny, a także pasmo kolejnych sukcesów. Po raz drugi ekipa odnosi zwycięstwo w Tour de Pologne, który wygrywa Ondrej Sosenka, a tytuł Mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego zdobywa Radosław Romanik. Swoją obecność i dobre wyniki odnosi drużyna również w wyścigach we Włoszech, Francji, Portugalii i Szwajcarii.

Sezon 2000

 • W sezonie 2000 w składzie ekipy znalazł się Mistrz Polski – Cezary Zamana, a największym sukcesem ekipy było zwycięstwo Piotra Przydziała w najważniejszym polskim wyścigu Tour de Pologne.