Ósmy czas pary Rutkiewicz-Marycz w wyścigu Duo Normand

Luke Durbridge i Svein Tuft z ekipy Orica GreenEdge wygrali kolejny raz rywalizację w wyścigu Duo Normand. Para Rutkiewicz-Marycz zajęła ósme miejsce.

Podczas gdy zainteresowanie całego kolarskiego świata skierowane było na rywalizację o tytuł mistrza świata we włoskiej Florencji, w Normandii, we Francji odbył się wyścig jazdy na czas parami.

Na starcie wyścigu Duo Normand (kat.UCI 1.1), który rozegrany jest tradycyjnie już od 32 lat, stanęło dziewiętnaście dwuosobowych drużyn. Wśród startujących drużyn były dwie ekipy CCC Polsat Polkowice (Rutkiewicz/Marycz i Taciak /Kiendyś) a także dwie pary drugiej polskiej ekipy BDC MarcPol. Na starcie stanęły również pary kolarskie z ekip Pro Tour.

Przed kolarzami była do pokonania trasa długości 54,3 kilometra ze startem i metą w miejscowości Marigny. Przy bardzo korzystnych warunkach pogodowych kolarze wyruszyli do pokonywania trasy czasówki która w większości prowadziła po terenie płaskim a jedynie końcówka była lekko pagórkowata.

Najlepszy czas przejazdu „wykręciała” para ekipy Orica – GreenEdge, Luke Durbridge / Svein Tuft, która pokonała dystans w czasie 1 godz. 4 minut i 10 sek. Jest to kolejne zwycięstwo tej pary w wyścigu Duo Normand. Durbridge i Tuft pokonali kolegów z drużyny, Michaela Hepburna i Jensa Mourisa o 1 min. 20 sek. a także o ustanowili nowy rekord przejazdu trasy, przejeżdżając o 37 sekund szybciej niż rekord ustalony przez Chrisa Boardmana i Jensa Voigta w 1999 r. Prędkość zwycięskiej pary wyniosła 50,7 km/godz.

Dobry występ odnotowały pary ekipy CCC Polsat Polkowice. Duet: Rutkiewicz/Marycz zajął ósme miejsce natomiast Mateusz Taciak i Tomasz Kiendyś ukończyli wyścig na 10.miejscu.

Wyniki jazdy na czas parami, Duo Normand (kat.UCI 1.1)