Aktualności

Ostatni europejski start „pomarańczowych” w sezonie 2016

Niemiecki wyścig Sparkassen Münsterland Giro (3 paździenika, poniedziałek) będzie ostatnim europejskim startem dla CCC Sprandi Polkowice w sezonie 2016.

Wyścig ten rozgrywany jest na trasie Gronau-Münster, liczy 215 kilometrów (plus 10km startu honorowego) i prowadzi głównie po płaskich terenach. Na trasie jest co prawda kilka wzniesień z nachyleniem sięgającym nawet 11%, ale są one krótkie, nie jest ich zbyt wiele i znajdują się daleko od mety. Na zakończenie na kolarzy czekają trzy, 4-kilometrowe rundy po ulicach Münster.

W ostatnich latach wyścig najczęściej kończył się masowym sprintem, więc w składzie „pomarańczowych” na tę imprezę znaleźli się głównie szybcy kolarze – Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak oraz przygotowujący się do mistrzostw świata orlików, Alan Banaszek.

Do rywalizacji przystąpią także Leszek Pluciński, Marcin Mrożek i Jakub Kaczmarek, których zadaniem będzie walka o miejsce w ucieczce lub też pomoc liderom na końcowych kilometrach.

Na starcie imprezy stanie czołówka światowych sprinterów. Swój udział zapowiedzieli m.in. Marcel Kittel, Andre Greipel, John Degenkolb, Mark Cavendish, czy też Sam Bennett.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Sparkassen Münsterland Giro (3 października, 1.HC): Grzegorz Stępniak, Eryk Latoń, Bartłomiej Matysiak, Alan Banaszek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Jakub Kaczmarek