Aktualności

Owsian 2. w Koronie Kocich Gór

Po sobotniej 2.lokacie Tomasza Kiendysia w Memoriale Grundmanna i Wizowskiego, w niedzielę Łukasz Owsian powtórzył ten wyczyn w wyścigu Korona Kocich Gór (1.2).

184-kilometrowe zawody rozgrywane były na 23-kilometrowej pętli wokół Trzebnicy, z metą na podjeździe „Prababka” w Skotnikach. Okrążenie to było pokonywane 8-krotnie.

„Pomarańczowi’ jechali bardzo aktywnie od samego startu. Zdołali wysłać trzech swoich przedstawicieli do 13-osobowej ucieczki – Łukasza Owsiana, Patryka Stosza i Leszka Plucińskiego. Kolejne trio – Adrian Honkisz, Michał Paluta, Marcin Mrożek – byli obecni w 12-osobowej grupie pościgowej, jednak została ona po pewnym czasie doścignięta przez peleton.

W drugiej fazie zmagań na atak z czołówki zdecydował się Łukasz Owsian. Razem z nim zabrał się Artur Detko, Mateusz Komar (obaj Domin Sport) i Paweł Charucki (Verva ActiveJet). Zawodnicy zgodnie współpracowali i nie dali się doścignąć goniącym. Wysokiego tempa, do samej mety nie był w stanie utrzymać tylko Detko i o zwycięstwie zadecydował bezpośredni pojedynek z udziałem trzech kolarzy.

Najszybszy w ciężkiej końcówce okazał się Komar, a Łukasz Owsian uplasował się na 2.miejscu. Trzeci był natomiast Charucki.