Aktualności

Owsian 5. na inaugurację Hellena-Tour

Łukasz Owsian zajął 5. miejsce na 1. etapie Wyścigu Szlakiem Bursztynowym-Hellena Tour, rozgrywanym wokół miejscowości Warta. Przyjechał on w grupce pościgowej, 1:17 ze zwycięzcą Andrijem Wasyljukiem (Kolss-BDC).

Otwierający zmagania odcinek obfitował w liczne ataki. Zawodnicy tasowali się na czele i powstawały z przodu różne grupki. Jazdę utrudniał też boczny wiatr, który sprawił, że peleton podzielił się na kilka części. Mniej więcej w połowie rywalizacji na czele uformowała się 9-osobowa ucieczka, w której był Łukasz Owsian. Później dojechało do nich 4 kolarzy.

25 kilometrów przed metą na atak zdecydowało się dwóch zawodników ekipy Kolss-BDC – Andrij Wasyljuk i Sergij Lagkuti. Ten drugi wcześniej dołączył do ucieczki po kontrataku z peletonu. Duet Ukraińców dojechał razem do mety – wygrał Wasyljuk, przed Lagkutim. Grupkę Łukasza Owsiana przyprowadził Jiri Hochmann (Dukla Praga), który zajął 3.miejsce.

W pierwszej „15”, poza zwycięzcą kryterium w Dzierżoniowie, uplasował się także inny z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Grzegorz Stępniak. Finiszował on na 2.pozycji w grupie zasadniczej i 14. w ogólnym zestawieniu, prawie 2 minuty za triumfatorem.

W sobotę rozegrane zostaną dwa etapy – poranna czasówka o długości 14 kilometrów, oraz popołundiowy wyścig ze startu wspólnego z Kalisza do Kazmierza Biskupiego (144km).

Wyniki 1. etapu Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, Warta – Warta 153 km

1. Andrij Wasyljuk (Kolss-BDC)

2. Sergij Lagkuti (Kolss-BDC)

3. Jiri Hochmann (Dukla Praga)

5. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 1:17

14. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) 1:59

16. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)

35. Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice)

41. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)

60. Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice)

61. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)

73. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice)

74. Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice)