Aktualności

Owsian wygrywa królewski etap CCC Tour i obejmuje prowadzenie

Po prawie całym etapie w ucieczce, Łukasz Owsian sięgnął po imponujące zwycięstwo i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej CCC Tour – Grody Piastowskie. 

Info: 12 maja, Pieszyce – Bielawa, 140,2km

Trasa: górzysta (6 premii górskich 1.kategorii, jedna 2.kategorii)

Wiedzieliśmy, że dziś wiele ekip będzie atakować i musieliśmy kontrolować, by nie odjechał nikt dla nas groźny. Gdy na początku oderwał się Marek Rutkiewicz oraz Ziga Groselj ruszyłem z nimi. Później „Rutek” miał defekt i dołączyła do nas piątka kolarzy. Nasza ekipa miała koszulkę lidera, więc nie musiałem wkładać wielu sił w napędzanie odjazdu – opowiadał Łukasz Owsian.

Na przedostatnim podjeździe postanowiłem zaatakować i zostało nas z przodu tylko trzech. Na kolejnym wzniesieniu zdołałem się oderwać i zyskać kilka sekund. Potem cały czas czułem oddech rywali na plecach i do samej kreski nie wiedziałem, czy zdołam przed nimi dojechać na metę. 

To zwycięstwo etapowe na pewno cieszy, choć świętować będziemy dopiero wtedy, gdy dowieziemy koszulkę do samego końca.

Bardzo intensywny etap, obfitujący w ataki był nie tylko udany dla nowego lidera klasyfikacji generalnej, punktowej i sprinterskiej, ale też dla innych „pomarańczowych”. W czołowej „11” przyjechało aż 5 reprezentantów CCC Sprandi Polkowice – 7. był Jan Tratnik, 8. Amaro Antunes, 10. Paweł Bernas, a 11. Mateusz Taciak.

Tuż za Owsianem, który tego dnia zdobył też 9 sekund bonifikat na premiach lotnych i 10 na mecie, przyjechali jego towarzysze z ucieczki, Ziga Groselj (Adria Mobil) i Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic). Czwarty był Josef Cerny (Elkov-Author), który zaatakował z peletonu w końcówce i awansował na 2. pozycję w generalce. Dotychczasowy lider, Tratnik jest trzeci.