Aktualności

Owsian wygrywa w Dzierżoniowie

Łukasz Owsian odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając w inauguracji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w Dzierżoniowie

Plan był taki, by załapać się do właściwej ucieczki, która ma szansę na dojechanie do mety i to się udało. Wszyscy w 6-osobowej grupce zgodnie współpracowali i byliśmy w stanie odeprzeć pogoń peletonu. W końcówce oderwałem się wraz z Kamilem Zielińskim i razem dojechaliśmy na metę. Zacząłem sprint jako pierwszy, bo nie dysponuję mocnym finiszem i było to moje jedyne wyjście w tej sytuacji. To była bardzo zacięta końcówka i różnica na „kresce” była minimalna – powiedział po wyścigu Łukasz Owsian.

Czułem się dzisiaj dobrze, ale to w jakiej faktycznie jestem formie okaże się dopiero jutro, w Sobótce. Nie odczuwam żadnego bólu po kontuzji – rozcięciu kolana – więc mogę normalnie trenować i się ścigać.

Owsian triumfował nie tylko w wyścigu na kresce, ale także w klasyfikacji najaktywniejszych. Jego najgroźniejszym rywalem w tym pojedynku również był Zieliński, ale dzięki zwycięstwo na mecie, najlepiej punktowanym okrążeniu, został liderem Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

Łukasz Owsian był jednym z dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice, którzy zdecydowali się na start w Dzierżoniowie. Tym drugim był Grzegorz Stępniak. Przyjechał on na metę spokojnie, w peletonie.

Wyniki Boxmet Dzierżoniów – 45 km

1.Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)

2.Kamil Zieliński (Domin Sport)

3. Paweł Charucki (Domin Sport)