Paluta brązowym medalistą przełajowych MP U23

Michał Paluta wywalczył w Lublinie brązowy medal przełajowych mistrzostw Polski w kategorii U23. W elicie był szósty.

– Pod względem fizycznym czułem się dzisiaj bardzo dobrze, ale widać było u mnie braki ścigania w przełajach – tłumaczył młody zawodnik CCC Sprandi Polkowice. – Traciłem na odcinkach technicznych, a nadrabiałem tam, gdzie liczyła się siła i szybkość. Nie miałem tej swobody na rowerze, co kiedyś, gdy częściej rywalizowałem na trasach przełajowych.

Bardzo nie chciałem upaść, gdyż najważniejsze jest dla mnie odpowiednie przygotowanie do sezonu szosowego. Z tego powodu jechałem bardzo spięty i przez to upadłem na przedostatniej rundzie. Jechałem wtedy na drugiej pozycji wśród orlików. Kraksa kosztowała mnie srebrny medal.

W samej końcówce Palutę wyprzedził Piotr Konwa i to on zajął drugiej miejsce w U23. Kamil Małecki ukończył zmagania jako 4. w orlikach i 8 ogółem. Patryk Stosz upadł na trasie i uszkodził rower. Musiał przez to zrezygnować z dalszej jazdy.

Po tytuł mistrza Polski w kategorii U23 sięgnął Marceli Bogusławski, który jednocześnie zdobył też wicemistrzostwo w elicie. Przegrał jedynie z czterokrotnym zdobywcą biało-czerwonej koszulki, Markiem Konwą. Na trzecim miejscu zmagania w elicie zakończył Mariusz Gil.