Aktualności

Paluta w top 20 w Coppa Bernocci

Michał Paluta zajął 19. miejsce we włoskim wyścigu Coppa Bernocci, wygranym przez Sonny Colbrelliego.

Info: 14 września, Legnano – Legnano, 194,5km

Trasa: pofałdowana

Przebieg etapu

Ucieczka dnia uformowała się dosyć wcześnie, gdy do przodu wyrwała się trójka Filippo Ganna (UAE Emirates), El Mehdi Chokri (Dimension Data for Qhubeka) i Patrick Gamper (Tirol Cycling Team). Uzyskali oni 7-minutowe prowadzenie, zanim peleton rozpoczął pogoń. Kilkadziesiąt kilometrów przed metą z czołówki odpadł Chokri i pozostała dwójka dzielnie walczyła przed główną grupą.

Ta była bardzo aktywna na ostatnich 30 kilometrach, gdyż wielu kolarzy próbowało pokrzyżować szyki sprinterom. Wśród atakujących był m.in. Simone Ponzi, który w pewnym momencie oderwał się wraz 14 innymi, silnymi zawodnikami. Współpraca w tej grupce nie układała się jednak najlepiej i została ona doścignięta.

Tymczasem na czele wyścigu siłę pokazał Gamper, który zostawił za sobą Gannę i zmierzał samotnie w kierunku mety. Został wchłonięty dopiero na ostatnim kilometrze, zaraz przed decydującą rozgrywką sprinterów. W deszczowym finiszu najszybszy był Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida), wyprzedzając Guillaume Boivina (Israel Cycling Academy) i Sachę Modolo (UAE Team Emirates). Najwyżej sklasyfikowanym „pomarańczowym” był Michał Paluta, który był 19.

Wyniki