Aktualności

Paterski 17. w Brussels Cycling Classic

Maciej Paterski jechał aktywnie w Brussels Cycling Classic (1.1) i ostatecznie, po sprincie z dużej grupy, zajął 17. miejsce.

Ucieczka dnia w 201-kilometrowym, mocno pofałdowanym wyścigu liczyła 5 kolarzy. Zaangażowani w nią byli Daniil Fominykh (Astana), Alessandro Malaguti (Nippo – Vini Fantini), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen – Baloise), Kevin Van Melsen (Wanty – Groupe Gobert), Sebastien Delfosse (Wallonie – Bruxelles). W pewnym momencie ich przewaga wynosiła 4:30, ale peleton dosyć wcześnie rozpoczął pogoń i 40 kilometrów przed metą wchłonął Delfosse, Van Melsena i Fominykha. Chwilę później doścignięci zostali Wallays i Malaguti.

Na tym etapie rywalizacji dochodził do licznych ataków. Wśród najaktywniejszych był Maciej Paterski, który kilkakrotnie próbował odjazdu. Pomimo wielu starań zawodników chcących rozerwać stawkę na ostatnich 30 kilometrach, wyścig zakończył się masowym sprintem.

Rozgrywka sprinterska rozegrała się na mokrych i śliskich drogach w Brukseli. Etixx-Quick Step była tą ekipą, która ustawiła swój „pociąg” na czele grupy, ale jej pracę wykorzystał Dylan Groenewegen (Team Roompot Oranje Peloton).

Końcowe metry były niezwykle zacięte i zwycięzca został wyłoniony dopiero po photo finiszu. Holender wjechał na „kreskę” razem z Roy’em Jansem (Wanty – Groupe Gobert). Sędziom sporo czasu zajęło ustalenie triumfatora, gdyż Groenewegen wyprzedził rywala zaledwie o błysk szprychy. Tom Boonen (Etixx-Quick Step) zajął trzecie miejsce.

Maciej Paterski zameldował się na 17. pozycji i był najlepszym spośród „pomarańczowych”.