Aktualności

Paterski 19. w Gran Premio Bruno Beghelli

Maciej Paterski zameldował się w czołowej “20” w imprezie o kategorii HC, Gran Premio Bruno Beghelli.

Wyścig rozpoczął się w Trasferimento, a zakończył po 196 kilometrach w Monteveglio. Finałowe 135 kilometrów stanowiło dziesięć 13,3-kilometrowych rund z krótkim podjazdem w Zappolino. Finiszowe metry prowadziły po płaskim, więc faworyzowały sprinterów, którzy odnajdują się też w pagórkowatym terenie.

Na początku zmagań oderwała się 7-osobowa ucieczka, w której znaleźli się Christian Eiking (FDJ), Yuma Koishi (Nippo-Vini Fantini), Diego Rubio (Caja Rural – Seguros RGA), Alberto Nardin (Androni-Sidermec), Artur Ershov (Gazprom – Rusvelo), Thierry Hupond (Delko Marseille Provence Ktm) i Andrea Ruscetta (GM Europa Ovini).

Ich maksymalna przewaga w pewnym momencie przekroczyła ponad 5 minut, ale ostatecznie ostatni uciekinierzy zostali doścignięci 30 kilometrów przed metą.

Bardzo mocne tempo na rundach spowodowało, że grupa zasadnicza skurczyła się do około 40 zawodników. Maciej Paterski i Łukasz Owsian zdołali utrzymać się na czele, a na końcowych kilometrach ten drugi pomagał pierwszemu w ustawieniu się do sprintu. Paterski finiszował na 19.miejscu, a po zwycięstwo sięgnął Nicola Ruffoni (Bardiani – CSF). Pokonał on Filippo Pozzato (Wilier – Southeast) i Jensa Keukeleire (Orica-BikeExchange).