Aktualności

Paterski 6. w Vuelta a Murcia

Maciej Paterski po raz kolejny w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując 6.miejsce w hiszpańskiej jednodniówce Vuelta Ciclista a Murcia.

– Na trasie był jeden długi podjazd, podzielony na dwie części, z płaskim fragmentem pomiędzy. Czułem się na nim dobrze i udało mi się utrzymać tempo najlepszych i wjechać na szczyt w grupie z faworytami. W samej końcówce, na ostatnim 2,5-kilometrowym wzniesieniu było dużo ataków. Ja starałem się podążać za każdym z nich i być może to kosztowało mnie miejsce na podium, bo noga dziś była dobra. Nie zmienia to faktu, że 6.miejsce na takim wyścigu i w takiej obsadzie to dobry wynik i prognostyk przed kolejnymi startami – powiedział po wyścigu Maciej Paterski.

Podtrzymuje moje słowa, że nigdy nie byłem tak mocny na tym etapie sezonu i mam nadzieje, że dobra forma utrzyma się do tych najważniejszych imprez.

12 zawodników oderwało się od peletonu na początku zmagań. Nie było w tej grupce nikogo z „pomarańczowych”, ale polkowicka drużyna razem z ekipą Trek Factory Racing zaczęła gonić uciekinierów. Gdy ci byli już blisko, z czołówki zaatakował Garikoitz Bravo (Murias Taldea) i Victor Martin (Burgos-BH).

Peleton mocno zwolnił, a dwójka zbudowała sobie dużą, ok. 10 minutową przewagę. Została ona zniwelowana do zera, ok. 50 kilometrów przed metą, na podjeździe pod drugą premię 1.kategorii na Collado Bermejo, upamiętniającej śp. Marco Pantaniego. Grupa zasadnicza mocno się rozciągnęła na tym wzniesieniu, a w czołówce pozostało dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Maciej Paterski i Branislau Samoilau. Do przodu ruszył natomiast Rein Taaramae (Astana), który wypracował sobie ok. 2 minutową przewagę

Estończyk utrzymał prowadzenie do samej mety i wygrał Vuelta Cyclista a Murcia. Na bardzo wysokiej, 6.pozycji przyjechał Paterski, który potwierdził tym samym swoją świetną formę na początku sezonu. Miejsca na podium wywalczyli także Bauke Mollema (Trek Factory Racing) i Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step).

Wyniki Vuelta Ciclista a Murcia, 198km:

1. Rein Taaramae (Astana)

2. Bauke Mollema (Trek Factory Racing)

3. Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step)

6. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) 0:10

35. Branislau Samoilau (CCC Sprandi Polkowice) 1:35

49. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) 9:34

64. Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) 10:50

65. Adrian Honkisz (CCC Sprandi Polkowice)

66. Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice)

83. Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice) 15:02