Aktualności

Paterski: „byliśmy dobrze przygotowani do tego wyścigu”

W dniu wczorajszym, etapem do Barcelony zakończyła się 94.edycja hiszpańskiej etapówki cyklu Word Tour – Volta a Catalunya. Bardzo wysokie, 4.miejsce podczas tego etapu, zajął Maciek Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Podczas ostatniego, bardzo trudnego z uwagi na warunki pogodowe etapu wyścigu Volta a Catalunya, Maciek Paterski (CCC Polsat Polkowice) odnotował swój bardzo dobry występ. Zaraz po starcie peletonu znalazł się w 13-osobowej grupie uciekinierów, z której do mety dojechała piątka kolarzy. Ostatecznie, ukończył etap, finiszując na czwartym miejscu.

Cieszę się, że tym razem noga pozwoliła mi od startu uczestniczyć w tej ucieczce – powiedział Maciek Paterski. Praktycznie przez cały wyścig miałem problem, żeby się zabrać się do ucieczki. Tym razem, na zakończenie wyścigu się udało.

Przez dłuższy czas jechaliśmy w 13-osobowej ucieczce ale wszystko rozegrało się na ostatnich rundach. Na trzy okrążenia przed końcem zaatakował Westra. Próbowaliśmy z Voecklerem przytrzymać mu koła, ale się nie udało i zostaliśmy w czwórkę. Na ostatniej rundzie odjechał Burghardt. Staraliśmy się z Voecklerem do niego przeskoczyć. Na ostatnim zjeździe zaatakował mnie Voeckler. Zdołał przeskoczyć do Burghardta, a ja zostałem i wjechałem na metę na czwartym miejscu, trzy sekundy za nimi.

Jako zespół byliśmy dobrze przygotowani do tego wyścigu i tak też się zaprezentowaliśmy. Wszyscy kolarze ekipy angażowali się każdego dnia maksymalnie i myślę, że w kolejnych wyścigach to zaprocentuje i będzie coraz lepiej. Moje najbliższe starty to Volta Limburg Classic, Ślężański Mnich w Sobótce, De Brabantse Pijl i Amstel Gold Race – zakończył Maciej Paterski.

Maciek Paterski w ucieczce podczas 7.etapu wyścigu.

Maciek Paterski mija linię mety na 4.miejscu.

foto: M.Indzierowski